Hindistan Cevizi Yağı Alerjisi

Hindistan Cevizi Yağı Alerjisi
Cildinizde kullandığınız güzellik ürünlerini de mutlaka kontrol etmelisiniz.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Hindistan Cevizi Yağı Alerjileri

 

Hindistan cevizi genellikle sağlıklı yiyecek olarak bilinir. Ancak Hindistan cevizi, diğer yiyecekler gibi, alerjiniz varsa tehlikeli olabilir.

 

Hindistan cevizi yağı alerjileri, yer fıstığı alerjileri gibi diğer alerji türleri kadar yaygın değildir, ancak görülürler.

 

"Kilo vermek istiyorum, ancak besin alerjilerim nedeniyle standart diyetlere uyum sağlayamıyorum." diyorsanız eğer hayalinizdeki sağlıklı bedene kavuşmak için diyetisyenlerimizin size özel hazırladığı online diyet listesini satın alabilirsiniz (DiyetAsistan ile Zayıfla!).

 

Hindistan Cevizi Yağı Alerjisinin Belirtileri Nelerdir?

 

Hindistan cevizi yağı alerjisinin semptomları, diğer herhangi bir alerjik reaksiyon tipine benzer ve şunları içerebilir:

 

 • mide bulantısı
 • kusma
 • kurdeşen
 • egzama
 • ishal
 • döküntü
 • anafilaksi, hırıltılı solunum ve nefes darlığı içeren hayatı tehdit eden bir acil durum

 

Hindistan cevizi ve Hindistan cevizi yağına karşı anafilaktik reaksiyonlar çok nadirdir.

 

Temas reaksiyonlarına ayrıca kontakt dermatit denir. Genellikle ciltte kızarıklık veya ciltte kabarcıklanma gibi daha hafif semptomlarla sonuçlanır. Kontakt dermatit vakaları, losyon veya güzellik yardımcıları gibi cilde temas eden ve Hindistan cevizi yağı içeren ürünlerde daha yaygındır.

 

Hindistan cevizi yağı ne işe yarar? Öğrenmek için tıklayın (Hindistan cevizi yağı).

 

Hindistan Cevizi Yağı Alerjisinden Kaynaklanan Komplikasyonlar

 

Hindistan cevizi yağı alerjileri nadirdir ve Hindistan cevizi proteini benzersizdir. Bu benzersizlik, mevcut bir alerjisi olan birinin benzer proteinlere sahip diğer yiyeceklere alerjik reaksiyon göstermesi durumunda ortaya çıkan çapraz alerji vakalarını sınırlar. Örneğin, fıstık alerjisi olan kişiler soya ürünlerini yerse alerji semptomları yaşayabilir. Ancak, daha sonra Hindistan cevizi alerjisi geliştiren kuru yemiş alerjisi olan çocuklara dair birkaç vaka vardır.

 

Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Hindistan Cevizini gıda etiketleme amaçları için bir ağaç yemişi olarak sınıflandırır, ancak teknik olarak bu değildir. Hindistan cevizi aslında botanik bir fındık olarak değil, bir meyve olarak sınıflandırılır. Kabuklu yemiş alerjisi olan çoğu insan Hindistan cevizini güvenle yiyebilir.

 

Avrupa Pediatrik Alerji ve İmmünoloji Derneği tarafından yapılan bir araştırma, yer fıstığı alerjisi veya hassasiyeti olan çocukların Hindistan Cevizine daha duyarlı olmadıklarını buldu. Güvende olmak için, çocuğunuzun kuru yemişe karşı şiddetli bir alerjisi varsa, Hindistan cevizi denemesine izin vermeden önce doktorunuzla konuşmalısınız. Çocuğunuza güvenli bir şekilde nasıl tanıtacağınız konusunda size ipuçları verebilirler.

 

Hindistan Cevizi Alerjiniz Varsa Hangi Yiyecek ve Ürünlerden Kaçınmalısınız?

 

Hindistan cevizi bazı ürünlerde gizlenebilir, bu nedenle sizin veya çocuğunuzun Hindistan cevizi alerjisi varsa, satın aldığınız veya yediğiniz yiyeceklerin Hindistan cevizi yağı içermediğinden emin olmak için etiketleri okumanız gerekir.

 

Hindistan Cevizi Yağı İçerebilen Yiyecekler

 

 • sinema salonunda satılan patlamış mısır
 • kek
 • çikolata
 • şeker
 • bebek maması

 

Hindistan cevizi yağı aynı zamanda birçok kozmetikte ortak bir bileşendir. Satın almadan önce kozmetiklerin etiketlerini kontrol edin.

 

Hindistan Cevizi Yağına Alerjik Reaksiyonunuz Varsa Ne Yapmalısınız?

 

Kurdeşen veya kızarıklık gibi hafif alerjik semptomlarınız varsa ve Hindistan cevizi alerjisi olabileceğinden şüpheleniyorsanız, doktorunuzla veya bir alerji ile konuşmadan önce diyetinizi ve semptomlarınızı takip etmek için bir yemek günlüğü tutmak yararlıdır. Yemek pişirme ürünleri dahil, yediğiniz tüm yiyecekleri listeleyin. Örneğin Hindistan cevizi yağıyla yemek yapıyorsanız, bunu da yazın. Belirtilerinizi ve yediğiniz yemeğe göre ne zaman başladıklarını yazın. Örneğin, Hindistan cevizi yağında pişirilmiş tavuk yerseniz, yemekten bir saat sonra kurdeşen oluşursa bunu bir yere not etmeyi unutmayın.

 

Ayrıca düzenli olarak kullandığınız ve alerjiniz olan bir bileşen içerebilecek tüm ürünleri de yazmalısınız. Yeni bir güzellik bakımı eklemek veya çamaşır deterjanınızı değiştirmek gibi yaşam tarzınızdaki son değişiklikleri dahil edin.

 

Yiyeceklerinizi ve tepkilerinizi takip ederken, bir alerji uzmanından randevu alın veya doktorunuzdan bir sevk isteyin. Hindistan cevizi veya Hindistan cevizi yağına alerjiniz olup olmadığı konusunda size daha net bir cevap verecek alerji testi alacaksınız.

 

Bununla birlikte, ani bir tepki yaşıyorsanız ve nefes almakta güçlük çekiyorsanız, 112'yi aradığınızdan ve hemen tıbbi yardım isteyin.

 

Hindistan cevizi yağı faydaları hakkında bilgi edinmek için blog yazımızı inceleyebilirsiniz (Hindistan cevizi yağı faydaları).

 

Hindistan Cevizi Alerjisinden Sonra Hayata Bakış

 

Bir Hindistan cevizi veya Hindistan cevizi yağı alerjiniz varsa, yarattığı pratik zorluklarda mücadelenize yardımcı olacak birçok kaynak bulunmaktadır. Yapabileceğiniz ilk şey, etiketleri kontrol etmeye başlamak, Hindistan cevizi ürünlerinden veya Hindistan cevizi yağında pişirilmiş yiyeceklerden kaçınmaktır. Cildinizde kullandığınız güzellik ürünlerini de mutlaka kontrol etmelisiniz.

 

"Kilo vermek istiyorum. Ancak besin alerjilerim nedeniyle her diyete uyum sağlayamıyorum." diyorsanız eğer diyetisyenlerimizin size özel hazırladığı online diyet listesini satın almak isteyebilirsiniz (Zayıflamak Tek Tık Uzağında!).

Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Kategoriler