Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken Beş Tip İnsan, Gereksiz İnsanları Hayatınızdan Çıkarın

Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken Beş Tip İnsan, Gereksiz İnsanları Hayatınızdan Çıkarın

Hepimizin çeşitli kişilik özelliklerine yönelik eğilimleri vardır, bu yüzden genel halk bu tür insanlar tarafından baştan çıkarılabilir

İnsanları Hayatımızdan Nasıl Çıkarabiliriz?

Kendi kendimize yardım kitapları okuyabilir ve ilişkiler hakkında bilgeliğe sahip olabiliriz, ancak çoğumuz hala toksisite tarafından engelleniyoruz. Zehirli hisler üretenlerle konuşmaktan ve yüzleşmekten ve hatta toksisite nedeniyle romantik bir ilişkiden,  arkadaşlıktan veya işten ayrılmaktan daha da korkuyoruz.

Toksisite birçok şekilde kendini gösterir; bunun en kötü ifadelerinden bazıları, dışarıdan parlak ve hoş görünen bireylerden geliyor. Bu bir yanılsama olabilir — bazı şeyler ve insanlar her zaman göründüğü gibi değildir. Toksik ilişkilerin beş yüzü ortak kişilik özellikleridir, ancak başarılı ve yüzeysel olarak nazik bir kişinin arkasına gizlenebilirler. İşte hayatımızdan silinecek kişilerin listesi:

Size Değer Vermeyen İnsanları Çıkarın Hayatınızdan

Free Vector | Couple conflicts illustration

İlişki toksisitesi, bir yazarın ve bir meslektaşımın ilk elden deneyimlediği ve konu hakkında iletişim kurma tutkusuyla sonuçlanan bir şey. Yazar:

"Zehirli bir ilişkiden korunmak için her şeye sahiptim, ancak her şeye sahipmiş gibi görünen biriyle duygusal ve zihinsel olarak zehirli bir ilişkiye girdim - harika bir aile, prestijli bir eğitim, başarılı bir kariyer ve görünüşte nazik bir kişilik. Bunun bir aldıtıcı görünüm olduğunu çabucak anladım. Zehirliliğin ne kadar derin olduğunu ve birisi dışarıdan bu kadar 'mükemmel' göründüğünde duygusal ve zihinsel işkenceden kaçmanın neden bu kadar zor olduğunu öğrendim.

"Diyor ki, 'Güzellik sadece yüzeyseldir.' Zehirli ilişkileri ve arkadaşlıkları tanımanın önemini ve bu tür ilişkilerde nasıl gezineceğimi öğrendim. Hayatımdan kötü insanları çıkarmayı ve pozitiflik getirenlere değer vermeyi öğrendim. Sonunda, daha güçlü bir insan oldum sonsuz miktarda karanlık gibi görünen bir şeyin içinden sürüklenmek gerekse bile. "

Bir arkadaşlık, romantik partner, aile üyesi veya iş arkadaşı ile bağları koparmak olsun, çoğumuz zehirli bir birey yüzünden boğulma hissiyle ilgili olabiliriz. Elbette, toksik ilişkilerin beşten fazla yüzü vardır, ancak aşağıda açıklananlar en yaygın olanları arasındadır. Bu yüzler örtüşebilir ve iki veya daha fazlası aynı anda ortaya çıkabilir. Bu özelliklerden herhangi birine sahip bir kişiyle ilişki içindeyseniz, o kişinin yanında olduğunuzda gerçekten nasıl hissettiğinizi düşünmek için zaman harcamak akıllıca olabilir. Hayatımızdan çıkarmamız gerekenlere göz atalım.

Hızlı kilo verdiren diyetler yapmak yerine sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atarak zayıflamak istiyorum diyorsanız uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

1. Eleştirel Düşünme, Eleştirel Düşünme Nedir?

Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken Beş Kişilik Tipi

Ne yaparsan yap, yargılandığını ve eleştirildiğini hissettiğin bir ilişkide hiç bulundun mu? Eleştiri, tavsiyeden farklıdır ve farkı anlamak önemlidir. Geç kaldığınızı varsayın: Profesyonel ve kişisel ilişkilerinizi engelleyebilir ve çoğumuz bunu olumsuz bir özellik olarak görürüz. Bununla birlikte, her bireyin çözülmesi gereken kişisel sapkınlıkları vardır ve hepimiz hatalar yaparız.

Herhangi bir uyarıda bulunmadan yemeğe 15 dakika geç geldiğinizi hayal edin. Sevgiliniz gözle görülür bir şekilde kızgın ve neden geç kaldığınızı ya da ne olduğunu sormak yerine size otomatik olarak hakaret etmeye başlıyor: “Her zaman geç kalıyorsun ve kendinden başka kimseyi hiç düşünmüyorsun. 15 dakikadır burada seni bekliyorum ve ne olursa olsun, asla zamanında gelemeyeceksin. "

Bu mükemmel bir eleştiri örneğidir; partnerin her defasında seni bu şekilde eleştirebilir:  "Bunu mu giyeceksin?" "Neden hiç yapmıyorsun...?" "Senin derdin ne?" Liste uzayıp gidiyor. Aşağılanmış hissediyorsunuz ve ne kadar uğraşırsanız uğraşın hiçbir şeyi doğru yapamayacağınıza inanıyorsunuz.

Şimdi, herhangi bir uyarıda bulunmadan yemeğe 15 dakika geç geldiğinizi hayal edin. Sevgiliniz gözle görülür bir şekilde kızgındır, ancak öfkelenmek yerine bu kalıp hakkında bilgi alır. Sık sık geç kaldığının farkındayım. Bir sebebi var mı? Bu eğilimi daha önce fark eden oldu mu? " Bu, uyumsuz kalıbın neden oluştuğunu araştırmaya çalışan bir kişidir. Ortağı suçlamak yerine, eylemi suçlayabilir.

Bir eleştirmen, bir ilişkiye çok fazla zehir getirebilir. Eleştirmenler size asla aşağılayıcı isimler takmayabilirler, ancak inançlarınıza, görünüşünüze ve düşüncelerinize sürekli olarak hakaret edebilirler, çünkü çoğu kez düşük öz saygıları ve kontrolü ele almak istedikleri için. Kötü alışkanlıklarınızı iyileştirmek için önerilerde bulunmaya çalışmak yerine, bu alışkanlıkları azarlamak ve sizi bir insan olarak engellemek için her türlü bahaneyi bulurlar.

Eleştirmen, davranış yerine kişiyi eleştirir. Bir kişinin sahip olabileceği en zararlı deneyim, bir ebeveynin, "Yaptığın doğru değil" demek yerine, "Sen kötü bir erkek veya kızsın" demesidir.

2. Pasif Saldırgan Kişilik Bozukluğu, Pasif Saldırgan Davranış


Free Vector | Couple conflicts illustration theme

Pasif-saldırganlık, öfkenin pasif ifadesidir. Yaygın örnekler arasında, sizi sürekli olarak bekletmek veya bir randevuya geç kalmak sayılabilir. Hepimiz pasif agresif insanları tanıyoruz. Böyle bir insanın hangi mesajı iletmeye çalıştığını asla bilemezsiniz. Pasif-agresif bir kişinin etrafındayken her zaman yumurta kabuğu üzerinde yürüdüğünüzü hissedebilirsiniz. Duyguların reddi, alay ve ters iltifatlar, birinin pasif-agresif olduğunu söylemenin kesin yollarıdır.

Partnerinizi üzecek bir şey yaptığınızı düşünün, ancak tam olarak ne olduğundan emin değilsiniz. Gelecekte partnerinizin üzülmesini önlemek için neden kızgın olduğunu sorarsınız. Bununla birlikte, partneriniz size neden kızgın olduğunu söylemeyecek ve bunun yerine sizden çekilirken bile “iyiyim” veya “kızgın değilim” diye yanıt verecektir. Bu, beyninizin bu kişinin ne düşündüğünü ve neden gizli mesajlar göndermeye devam ettiğini anlamaya çalışırken çember içinde koşmanıza neden olur. Her hareketinizi veya kelimenizi geriye doğru izlerken, kişinin zihnini okumaya çalışmak için saatlerinizi harcayabilirsiniz.

Bir kişi açık bir şekilde iletişim kuramıyorsa, alaycılığı bir savunma mekanizması olarak kullanıyorsa, karışık mesajlar gönderiyorsa veya hiçbir şey yanlış değilmiş gibi davranıyorsa - kızgın duygular sergilemesine bakılmaksızın - pasif bir saldırganla karşı karşıya olabilirsiniz.

3. Narsist Kişilik Bozukluğu Nedir? Narsist Kişilik Nedir?


Narsist ne demek? Narsist, Tanrı'nın evrene armağanıymış gibi davranır, her şeyi bilir, her şeyin en iyisini hak ettiğini düşünür ve bunu söylemekten çekinmez. Ne kadar zeki veya deneyimli olursanız olun, bu insanı asla ölçemezsiniz. Narsisizm bir kişilik bozukluğu olarak kabul edilir ve toksiktir. Bir narsist kendini bir kaide üzerine koyar ve size aşağıdan bakar. Her durumda bu kişiyle rekabet ettiğinizi hissedebilirsiniz. Narsistler genellikle uzlaşmaya isteksizdir, içgörü ve empatiden yoksundur ve ilgi odağı olmak isterler. Doğum gününüz veya profesyonel kariyerinizdeki bir dönüm noktası gibi özel günleri mahvedebilirler, çünkü başkasının parlama zamanı olsa bile sürekli övgüye ihtiyaç duyarlar. Bir narsist aslında kendinden nefret eder. Narsistlerin çok ince bir cildi vardır, kolayca delinir ve altına girmesi kolaydır, bu da özgüvenleri marjinal olduğu için öfke ve nefreti serbest bırakır. Narsistler, incindiklerinde veya reddedildiklerinde etraflarındaki her şeyi ve etrafındaki herkesi yok etmeye isteklidirler.

Kilo vermek istiyorum, hızlı kilo verme yöntemlerini deneyip duruyorum ama sonuç aynı diyorsanız eğer sağlıklı şekilde kilo vermek için online diyetisyenlerden size uygun biçimde hazırlanan diyet listesini satın alabilirsiniz (Hadi Zayıfla!)

4. Hatasını Kabul Etmeyen, Hatasını Anlamayan İnsan

Hatasını kabul etmemek, Stonewalling (hatasını kabullenmemek), sorunu aşmak için iletişimi reddetme eylemini ifade eder. Pek çok insan, önemli sorunlar ortaya çıktığında konuşmayı veya duygularını paylaşmayı reddeden bu tür insanı görmüş olabilirsiniz. Bu genellikle diğer kişinin kendini önemsiz ve dürüst iletişime değersiz hissetmesine neden olur. Stonewaller soğuk bir şekilde gelip, bir sorun olduğunu kabul etmeyi reddedebilir, ancak iletişim kurmayı reddetmek, başarılı bir ilişkiyi ilerletmeyi zorlaştıran olumsuz duygular ve engeller yaratır. Ek olarak, kızgınlık ve suçluluk duyguları beslemenize neden olabilir. İyi tanıdığınız biriyle iletişim kurmaya çalışıyorsanız ve o size karşı dürüst ve açık olmayı reddediyorsa, ilk başta neden bu ilişkide olduğunuzu yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

Sorunuza cevap vermemek, hatasını kabul etmeyen birinin iletişim kuramaması sizi hüsrana uğratır ve kızdırır, çünkü beklenen kişilerarası söylemle meşgul olmayacaktır.

5. Antisosyal Kişilik Bozukluğu Nedir? Antisosyal Kişilik


Ruhsal Bozuklukların Tanısal ve Sayımsal El Kitabında (DSM-5) tanımlanan Antisosyal Kişilik Bozukluğu (ASPD), sosyopatinin özelliklerini içerir (çocukluk çağı istismarı gibi sosyal koşullardan kaynaklandığı düşünülür ve bazen şiddet içeren davranışlarla karakterize edilir, ancak yine de empati ve pişmanlık kapasitesine sahip olduğu varsayılır) ve psikopati (pişmanlık veya empati hissetmeme, başkalarından yasal olarak yararlanma ve sıklıkla dolandırıcılık veya açgözlülük ve intikam dahil olmak üzere çeşitli motivasyonlarla diğer beyaz yakalı suçlara karışmış).

Antisosyal kişilik bozkluğu belirtileri, hepimizin çeşitli kişilik özelliklerine yönelik eğilimleri vardır, bu yüzden genel halk bu tür insanlar tarafından baştan çıkarılabilir - kendimizi, en azından kısmen, ASPD davranışında görüyoruz. Bununla birlikte, psikopatlar, para için her durumu ve etkileşimi manipüle etmek için gerekli duygusal kısmı hareket eden psikolojik bukalemunlardır. Güç, ego tatmini, vb. Genellikle o kadar yeteneklidirler ki, kurbanları olanlardan habersizdirler. Bu psikolojik olarak yırtıcı davranış, ancak bireyin geride bıraktığı acı ve ıstırabın geçmişine yönelik ustaca sorgulama ile önlenebilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çoğu insan buna inanmıyor ve çok geç olana kadar kanıtları gözden kaçırıyor. Psikopatın "aşkı", kitaplarının kapağının altında saklı olan kontrol, övgü ve güç kaygısıdır.


Yaşanmış gerçek hikayelerden esinlenmiş olan Kırmızı Oda dizisi, makalemizde, Kırmızı Oda oyuncularının  kişilikleriyle ilgili örnekler verilmiştir. Ayrıca Atiye dizisi konusunda, Atiye Melisa Senolsun karakteri, hayatını sadece tek bir insana bağlı yaşamak isteyen birisidir. Makalemizde geçtiği gibi ''romantik bir ilişkiden,  arkadaşlıktan veya işten ayrılmaktan daha da korkuyoruz.'' Derken anlatmak istediğimiz bu.

Sürdürülebilir diyetler hakkında bilgi sahibiyim ama yine de kilo veremiyorum, kilo vermek için hızlı kilo verme yöntemleri deniyorum yine de başarılı olamıyorum diyorsanız, kalori hesabına göre online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)
Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın