Havuç Pişmiş Kaç Kalori

Havuç Pişmiş Kaç Kalori

35 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim
Glisemik Indeks (GI):
49 Düşük

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Havuç Pişmiş" Lif, Vitamin A, Vitamin C, Vitamin E, Vitamin K, Thiamin (B1), Niacin (B3), Vitamin B6, Folat, Mangan, Potasyum, Fosfor, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

71 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

4.12
4.12
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Havuç Pişmiş Glisemik Indeksi

Glisemik Indeks (GI):
49 Düşük
Glisemik Yük (GL):
4 Düşük

  • Glisemik indeks, gıdalara 0 ile 100 arasında verilen bir değerdir. Glisemik indeksin yüksek olması bu gıdanın kan şekerini hızlı yükselteceğini gösterir.
  • Çok tatlı ve şekerli yiyecekler yüksek Glisemik İndekslere sahip olsa da, patates veya beyaz ekmek gibi nişastalı yiyecekler baldan veya sofra şekerinden bile daha yüksek puan alır.
  • Vücudunuzun glisemik cevabı hem tüketilen karbohidratın türüne hem de miktarına bağlıdır. Bu durumu da Glisemik Yük iyi bir şekilde açıklar. Glisemik yükü hesaplamak için gıdada bulunan karbonhidrat miktarının glisemik indeks ile çarpıp 100'e bölün.

Glisemik Indeks (GI)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
56
69
100
Glisemik Yük (GL)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
10
19
100

Kalori Dağılımı

%88 %4 %8
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

35 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Havuç Pişmiş kaç kaloridir, 100 gram Havuç Pişmiş içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.


  • 1 yemek kaşığı Havuç Pişmiş 3.15 kcal 9.00 Gram
  • yarım su bardağı Havuç Pişmiş 27.30 kcal 78.00 Gram
  • *Alerjen: Havuç Pişmiş içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle