Greyfurt Kaç Kalori

Greyfurt Kaç Kalori

42 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim
Glisemik Indeks (GI):
25 Düşük

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Greyfurt" Lif, Vitamin A, Vitamin C, Potasyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

43 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

3.70
3.70
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Greyfurt Glisemik Indeksi

Glisemik Indeks (GI):
25 Düşük
Glisemik Yük (GL):
3 Düşük

  • Glisemik indeks, gıdalara 0 ile 100 arasında verilen bir değerdir. Glisemik indeksin yüksek olması bu gıdanın kan şekerini hızlı yükselteceğini gösterir.
  • Çok tatlı ve şekerli yiyecekler yüksek Glisemik İndekslere sahip olsa da, patates veya beyaz ekmek gibi nişastalı yiyecekler baldan veya sofra şekerinden bile daha yüksek puan alır.
  • Vücudunuzun glisemik cevabı hem tüketilen karbohidratın türüne hem de miktarına bağlıdır. Bu durumu da Glisemik Yük iyi bir şekilde açıklar. Glisemik yükü hesaplamak için gıdada bulunan karbonhidrat miktarının glisemik indeks ile çarpıp 100'e bölün.

Glisemik Indeks (GI)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
56
69
100
Glisemik Yük (GL)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
10
19
100

Kalori Dağılımı

%91 %3 %7
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

42 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Greyfurt kaç kaloridir? 100 gram Greyfurt içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?


Greyfurt çok yönlü kullanılabilen bir meyvedir. Greyfurt suyu, greyfurt yağı, greyfurt reçeli, greyfurtlu kek hatta greyfurt maskesi bile yapılabilir. Ayrıca greyfurt diyetini duymuş olabilirsiniz, greyfurt c vitamini zenginidir. C vitamininin ise yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır. Açlık hissini de bastırdığı için birçok insanın denemek istediği bir diyettir. Tabi ki herhangi bir sağlık sorununuz varsa doktorunuzla görüşmeden diyet yapmayın.


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).Greyfurt Sağlık Etkileri:


+ En düşük kalorili meyvelerden biri

+ Bağışıklılık sistemini destekler

+ Greyfurt kilo kaybı dostu bir meyvedir

+  İnsülin direncini azaltmaya yardımcı olabilir

+ Kalp sağlığını destekler

+ Güçlü antioksidanlar içerir

+ Böbrek taşlarının oluşumunu azaltmaya yardımcı olabilir.


- Bazı ilaçlar ile etkileşimi nedeniyle doktorunuzdan bilgi almadan greyfurt yemeyin.  • 1 su bardağı Greyfurt 96.60 kcal 230.00 Gram
  • yarım Greyfurt 51.66 kcal 123.00 Gram
  • 1 adet orta boy Greyfurt 100.80 kcal 240.00 Gram
  • *Alerjen: Greyfurt içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle