Göbek Eritme Diyeti Zero Belly

Göbek Eritme Diyeti Zero Belly

Uzman Doktor David Zinczenko'nun geliştirdiği son diyet planı, göbek eriten diyet, göbek eritme hareketleri planını ve kitabını artıları ve eksileriyle sizin için inceledik.

Göbek eritme için ne yapmalı? Göbek yağı birçok kişinin kurtulmak istediği bi durumdur. Göbek eritme isteğiyle birçok yolu deneyebilirsiniz. Göbek eritme hareketleri, göbek eritme egzersizleri yapabilirsiniz. Ancak göbek eritme hareketlerinin işe yaradığı söylenemez. Hatta bu diyeti uygularken mekik çekilmesi dahi önerilmez. Yani evde göbek eritme için karın eritme egzersizleri yapmak istiyorsanız dikkat etmelisiniz. Göbek yağı eritme için yapılması gereken tüm kasları çalıştıran egzersizler uygulamak ve göbek erime diyetine uyum sağlamaktır.

3 günde göbek eriten diyet, 4 günde göbek eriten kür, 1 günde göbek eriten detoks, göbek eritme kürü ve göbek eriten detokslar gibi işe yaramayan diyetlere başlamadan önce, sağlıklı ve kalıcı kilo vermeye yönelmelisiniz. Sağlıklı ve dengeli biçimde kilo verebileceğiniz online diyetisyenlerimizin size özel hazırladığı online diyet listesini satın alabilirsiniz. Aklınızdan geçen tüm soruların cevabı için bizlere instagram ve whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz (Zayıflamak Tek Tık Uzağında!).

Göbeği sıfırlayan diyet planı, Uzman Doktor David Zinczenko'nun geliştirdiği son diyet planı ve kitabını bu yazıda sizinle paylaşacağız. Bu yazımızda son çıkardığı kitap olan baklava diyeti (abs diyet) veya başka bir değişle göbeği sıfırlayan diyet hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

Son diyet planında David Zinczenko, yağ tutan genleri kapatarak yağdan 14 günde 7 kilo vermeyi öğretiyor.

Göbek nasıl eritilir? Göbek nasıl erir? Göbek yağı nasıl eritilir ve göbek yağları nasıl erir, bu kitabın gelişiminde Zinczenko'nun 30 yıllık göbek yağıyla ilgili çalışmaları var. Göbek yağının nasıl oluştuğu, nasıl daha hızlı eridiğiyle ilgili yaptığı araştırmalar sonucunda öğrendiklerini yansıtıyor.


Zero Belly (Göbeği Eritme) Diyeti, Göbek Eritme Diyeti

David Zinczenko kitabını ikiye ayırıyor, şimdi birinci ve ikinci kısımda neler anlattığını özetleyeceğiz.

Birinci Kısım

David Zinczenko kitabına göbeğin göze hoş gelmemesi dışında sağlığa da çok zararlı olduğunu anlatarak başlıyor. Göbekte biriken yağ tabakasının hem beyne hem de kalbe direkt olarak zarar verdiğini kanıtlayarak devam ediyor. Göbek yağı tutan genlerin ve o genleri oluşturan faktörlerin nasıl oluştuğunu son teknolojiyi kullanarak anlatıyor.

Kitabı okuyanlar şunları öğreniyor.

 • Göbekte yağ birikimini başlatan genleri nasıl kapatabileceklerini
 • Hangi yemeklerden uzak durmaları gerektiğini
 • Hangi yemekleri tercih edeceklerini
 • Bağırsak florasını dengelemenin anahtarı ve göbek yağını eritmenin yöntemlerini

İkinci Kısım

İncelediğimiz kitabın ikinci kısmında ise göbeği sıfırlamak için egzersiz tavsiyeleri veriliyor. Göbek eritme egzersizleri, göbek eritme hareketlerini içeriyor diyebiliriz.

Bu diyet günde 3 öğün yemenize izin veriyor, bir göbek eritme içeceği ve bir ara öğün tüketmenizi öneriyor.

Göbeği Eritmek İçin Yemeniz Gereken Gıdalar

 • Tam tahıllardan alınan karbonhidratlar sınırlı
 • Zeytinyağı
 • Yüksek lif içeren meyveler
 • Kırmızı meyveler
 • Yeşillikler ve taze sebzeler
 • Yumurta
 • Son olarak yeşil çay (siyah çay içmeyin.)


Göbeği Eritmek İçin Tüketmemeniz Gereken Gıdalar  (veya Az Tüketmeniz Gereken Gıdalar)

 • ŞEKER ve tüm şeker türleri, toz, küp, baklava, sütlaç, künefe, kazandibi ve aklınıza gelebilecek bütün şekerli ürünler
 • Un ve unlu tüm ürünler
 • Süt, peynir ve sınırlı olarak tereyağı.
 • Doymuş yağları daha az tüketmeye çalışın. Doymuş yağ kategorisine kırmızı et de giriyor. Bu nedenle az tüketmeye çalışın.

Bu diyet size ekmeği tamamen terk edin ya da hiç et tüketmeyin demiyor. Ama bunları azaltıp ihtiyacınız olan proteini, meyve sebze gibi besinlerden almaya teşvik ediyor.

Daha iyi anlatabilmek adına bir örnek vererek açıklayalım. Örneğin, normalde menümüzde kavurma ve pilav birlikte olabilirdi ama bu diyeti takip etmeye karar verdiysek menümüzü geliştirerek biraz sebze ağırlıklı hazırlamalıyız. Zero Belly Diyeti takip ederken hazırlayacağımız menüde kıymalı pırasa ve yanında bir dilim tost ekmeği olabilir. Gördüğünüz gibi içerik çoğunlukla bitkisel ağırlıklı oldu. Proteinimiz ve karbonhidratımız duruyor ama bitkisel içerikli pırasa bu menümüzü dengeliyor :) 

Daha önce bahsettiğimiz gibi bu diyet etsiz veye ekmeksiz değil. Ama az et, az ekmek, daha çok bitkisel gıda içeriyor.

Göbek eritme yollarına girişmişseniz ve bu diyeti takip etmeye karar verdiyseniz tüketmemeniz gerekenlerden biri de alkol. Alkol alımı yağ depolama sürecine katkıda bulunduğu için yasaklar arasında yerini almıştır.

Göbek Eritme Öncesi Detoks, Göbek Eritme Detoksu

Zinczenko, bu diyete başladığımızda ilk 7 gün vücudumuzun temizleneceğini, belli yemekleri terk ettiğimiz için bunun enerjimize ve günlük hayatımıza ciddi derecede fayda sağlayacağını anlatıyor. Ama bağımlılıkları kırmakta biraz zorlanabilirsiniz (ŞEKER).

Göbek Eritmek İçin Egzersiz, Göbek Eritme Hareketleri Faydaları

Kitapta karşılaştığımız egzersizler tüm vücut egzersizlerinden oluşuyor. Bize değişik gelebilir ama göbek eriten egzersiz denildiğinde akla gelen mekiği tavsiye etmiyor hatta yapmayın diyor. Mekik hareketinin karın kaslarını arkaya iteceğinden dolayı yağların yakımını güçleştirdiği anlatıyor.

Zero Belly Diyetini takip etmek istiyorsanız mekik çekmemeniz gerektiğini unutmayın.

Zinczenko'nun notlarında verdiği önemli bilgilerden biri de göbek yağı egzersizle erimez. Bu yüzden tüm vücudu çalıştırmak en mantıklısı ve bizim tavsiye edeceğimiz de bu olacaktır diyor. Sadece bir bölgeye odaklanmak yerine tüm vücudu çalıştırarak daha fazla kalori harcadığınızda daha fazla yağ yakıyor. Böylece yağlardan kurtuluyorsunuz. Göbek eritme yollarından biri de beslenme düzeninizi değiştirmektir. Örnek yemek planını inceleyebilirsiniz.

Kilo vermem durdu, 10 kilo verme diyeti gibi hızlı kilo verdiren diyetleri uyguladım ancak sonuç alamıyorum hem de diyet yapmaktan soğuyorum diyorsanız eğer sağlıklı ve dengeli şekilde beslenerek zayıflamak için, hayalinizdeki bedene kavuşmak için online diyetisyenlerimizin size özel hazırlamış olduğu online diyet listesin satın alabilirsiniz (Hayalindeki Sağlıklı Bedene Kavuş!).

Göbek Eritmek İçin Örnek Yemek Planı

Kahvaltı 

 • Yumurta, greyfurt ve yanında yeşil çay

Ara Öğün 

 • Göbek sıfırlayan bir smoothie (yoğurt ve meyveleri blender ile karıştırın)

Öğle Yemeği 

 • Akdeniz yeşillikleri içeren salata, nohut, zeytinyağlı ton balığı güzel bir öğün olabilir. 
 • (Balığı balzamik sosla yemenizi tavsiye ediyor ama ızgarada pişmiş bir levrek de işe yarayacaktır.)

Ara Öğün 

 • On tane badem

Akşam Yemeği

 • Izgarada pişmiş limonlu ve karabiberli bir tavuk göğsü yanında da brokoli


Zero Belly Diyet Kitabın Avantajları

Göbek sıfırlayan diyet kitabının yazarı bir diyetisyen, kendi anlatımıyla 50 yıla yakın bir tecrübesi var. Bu tecrübenin 30 yılında sadece göbek üzerine yoğunlaşmış ve binlerce kişiyi zayıflatmış.

Temiz, taze ve sağlıklı beslenmeyi tavsiye ediyor. 

Genel olarak çoğunlukla bitki ile beslenmenin verdiği yararları insanlara anlayabilecekleri bir dil ile anlatıyor.

Göbeğin kişilere zararını bilimsel olarak kanıtlıyor.

Zero Belly Diyet Kitabın Dezavantajları

Kitapta yazan birçok detoks içeceği çoğu diyetisyen tarafından gereksiz görülüyor.

Çok aşırı kilolu kişilerde önce göbek erimez. Tüm vücut dikkate alınmalı, dolayısıyla bu anlatılanlar çok aşırı kilolular için tavsiye edilmiyor.

Kalori kısıtlaması bazıları için daha zor olacaktır.

Diyeti uygulayan insanlar peynir, et, şeker ve ekmek gibi sınırlı tüketilmesi gereken gıdaları diyet sonrası aşırı tüketme durumuna düşebilir. Bu da kiloların ve yağların geri gelmesi demektir.

Sonuç

Aldığınız kaloriyi düşürmeye çalışın ve bazı gıdalardan uzak durun. Göreceksiniz ki zayıflamak çok kolaylaşacak. Yediğiniz her şey bir enerji ve harcadığınız enerjinin alınandan daha fazla olması gereklidir. Böyle olmazsa zayıflamak veya göbek yağlarından kurtulmak mümkün olmayacaktır.

Hangi diyeti benimserseniz benimseyin zayıflamak ve sağlıklı bir bedene ulaşmak istiyorsanız, çeşitli zayıflama kürleriyle zayıflamayı beklemek yerine sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmakla başlayabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenlerimiz tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın