Fırın Sütlaç Kaç Kalori Fırın Sütlaç gluten içerir.

Fırın Sütlaç Kaç Kalori

108.4 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Yemek İçeriği

108.39 kcal 100 Gram
Tüm Yemek: 1741.87 kcal 1607 Gram (g)
# Yemek İsmi Miktar Kalori
1 Süt Tam Yağlı 1225 Gram 624.75 kcal
2 Toz Şeker 180 Gram 696.6 kcal
3 Pirinç Pişmiş 125 Gram 162.5 kcal
4 Yumurta Sarısı 34 Gram 109.48 kcal
5 Buğday Nişastası 38 Gram 134.14 kcal
6 Vanilya, Vanelin 5 Gram 14.4 kcal


Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atarak zayıflamak istiyorum diyorsanız, günlük almanız gereken makro ve  mikro besin değerleri hesaplanarak oluşturulmuş, ekibimizdeki sizinle ilgilenecek olan diyetisyen ile Whatsapp üzerinden gün içerisinde haberleşebileceğiniz online diyet programını uygun online diyet ücreti ile satın alabilirsiniz (Diyetasistan ile Zayıfla!)


Fırın Sütlaç Tarifi - Sütlaç Tarifi Fırında

Fırın Sütlaç Malzemeleri

 • 5 su bardağı süt
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1 çay bardağı pirinç
 • 2 su bardağı su (pirinci haşlamak için)
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 2 yemek kaşığı buğday nişastası
 • 1 paket vanilya
 • 1 su bardağı su (nişastayı açmak için)


Biz sütlaç tarifi nişastalı olacak şekilde hazırladık.Yumurtasız fırın sütlaç ve nişastasız fırın sütlaç tarifi bulmak da mümkündür.  Siz damak zevkinize göre fırın sütlaç malzemelerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Fırın sütlaç kalori hesaplaması yapılırken bu malzemeler üzerinden yapılmıştır. Kullandığınız malzemelere göre fırında sütlaç kalori değerinin değişeceğini unutmayınız.


Püf nokta: Pişirirken alüminyum folyodan hazırlanmış ısıya dayanıklı kaplarda yani sütlaç güveci, sütlaç kasesi, sütlaç kabını vs kullanabilirsiniz. Fırında pişirirken kaynayan suyun sütlaçların üzerine değmemesine dikkat edin. Fırının ızgara bölümünü çalıştırabilirsiniz.


Yanık Sütlaç Nasıl Yapılır? Fırın Sütlaç Nasıl Yapılır? Fırın Sütlaç Yapımı

 1. Soğuk süt ve toz şekeri bir tencereye alın, çırpma teliyle toz şeker eriyene kadar karıştırın ve ocağa alın. Kısık ateşte kaynamaya devam etsin.
 2. Pirinçleri bol suda yıkayıp ayrı bir tencereye alın, 2 su bardağı suyu üzerine ekledikten sonra orta ateşte suyunu çekene kadar haşlayın.
 3. Toz şeker eridiği zaman vanilini süte katın.
 4. Haşlamış olduğunuz pirinçleri ocaktan alıp suyunu süzün.
 5. 1-2 dakika kadar kaynattığınız şekerli süte haşlamış olduğunuz pirinçleri ekleyin.
 6. Yumurta sarısını, buğday nişastası ve 1 bardak suyu ekleyerek ayrı bir kaba alın.
 7. Pürüzsüzleşinceye kadar karıştırın.
 8. Kısık ateşte kaynayan süt karışımından alıp nişastalı karışımı ılıştırın, böylece yumurta sarısının kesilmemesini sağlamış olacaksınız.
 9. Yumurta sarılı karışımı sütlaç tenceresine azar azar katıp hızlıca karıştırın.
 10. Kıvam alan sütlacı, güveç kaplarına paylaştırın.
 11. Sütlaç fırında nasıl pişirilir? Sütlaç kaselerini, derin bir fırın tepsisine aralıklarla dizdikten sonra kapların yarısına gelecek kadar soğuk suyu, sütlaçlara değdirmeden tepsiye koyun.
 12. Fırınladığınız sütlaçları, önceden ısıtılmış 200 derece fırında 12-15 dakika kadar pişirin.
 13. Fırından bir mutfak eldiveniyle çıkardığınız sütlaç kaselerini, oda ısısında soğuttuktan sonra buzdolabına kaldırın. Soğuttuktan sonra tüketebilirsiniz. 


Afiyet Olsun :)


Diyette fırın sütlaç yenir mi? Sütlaç yemek kilo aldırır mı? Sütlaç çok fazla şeker içerdiğinden dolayı diyetteyken sütlaç tüketilmemelidir. Fakat porsiyon kontrolünde, diyetisyeninize sorarak tüketebilirsiniz.


Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).*Bu Yemek 5 Kişilik

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Fırın Sütlaç" Fosfor, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Fırın Sütlaç" yüksek Kolestrol nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

24 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.34
2.34
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%71 %17 %12
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

108.39 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Fırın Sütlaç Kaç Kalori

Fırın sütlaç kalori, fırın sütlaç kaç kalori? 1 kase sütlaç kalori, fırın sütlaç kaç kalori? Sütlaç kalori fırın, 1 kase sütlaç kalori, sütlaç kalorisi, sütlaç kaç kalori? 1 kase sütlaç kaç kalori? Sütlaç kalori 1 kase. 100 gram fırın sütlaç besin değeri ve içerdiği enerji değerleri nelerdir?

 • 1 kase Fırın Sütlaç 200.52 kcal 185.00 Gram
Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle