Feta Peyniri Kaç Kalori

Feta Peyniri Kaç Kalori

264 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Feta Peyniri" Protein, Riboflavin (B2), Vitamin B6, Vitamin B12, Selenyum, Fosfor, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Feta Peyniri" yüksek Sodyum, Doymus Yağ A., Kolestrol nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

30 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.17
2.17
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%6 %72 %21
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Yağ'dan geliyor.

264 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Feta Peyniri kaç kaloridir, 100 gram Feta Peyniri içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

Fontina, pastörize inek sütünden üretilen bir peynirdir. Fontina peynirinin içi açık saman renginde ve içerisindeki az sayıdaki küçük delikleri ile yumuşak fakat sıkı yapıdadır. Neredeyse tatlı, yumuşak bir aromaya sahiptir. Aroma, Fontina peynirinin üretildiği yere göre değişiklik gösterebilir. Peynirler 40 dan 60 güne kadar olgunlaştırılır. Yaşlandıkça kabuğu kahverengileşir. İlk olarak fransada üretilmiştir fakat günümüzde İtalya'nın Trentino Bölgesinde de üretilmektedir. Peynir tabakları, aperatifler,çeşitli sıcak soslar ve bazı etler ile kullan bir peynir çeşitidir.

  • 1 su bardağı, Feta Peyniri 396.00 kcal 150.00 Gram
  • *Alerjen: Feta Peyniri içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle