En İyi NFT Discord Toplulukları

En İyi NFT Discord Toplulukları

NFT dünyasında yeni misiniz? Yoksa bir sanatçı, koleksiyoncu veya meraklısı mısınız? O zaman bir NFT Discord topluluğunun parçası olmalısınız.

 

Hangi Discord topluluğuna katılacağınızı nereden öğrenebilirsiniz? Hangi Discord topluluğunun parçası olmaya değer?

 

NFT'ler 2020'lerin başında internette patlama etkisi yarattığından beri, discord sunucularının/topluluklarının sayısı her gün NFT sunucusunda ortaya çıkan yeni bir discord grubu ile katlanarak artıyor. Bugün itibariyle, binlerce NFT discord topluluğu mevcut. Bu, doğru olanı bulmayı çok zorlaştırır.

 

Bu yazıda, size bir NFT discord topluluğuyla neden ilişki kurmanız gerektiğine dair daha fazla neden vererek katılmanız gereken 20'den fazla iyi discord topluluğunu önereceğiz. Bu makalede sözü edilen topluluklar, NFT projelerine değil, aynı zamanda yatırımcılara, koleksiyonculara, sanatçılara ve geliştiricilere odaklanmaktadır.

 

NFT Discord Topluluğuna Neden Katılmalısınız?

 

NFT toplulukları, bir sonraki potansiyel NFT projeleri hakkında bilgi almak ve NFT dünyası hakkındaki erken haberlere diğer sosyal medya platformlarından daha hızlı ulaşmak için harika yerlerdir. İşte bir NFT discord topluluğuna katılmanız için bazı nedenler.

 

  • NFT Koleksiyonerleri: Her NFT koleksiyoneri, en yüksek potansiyele sahip büyük NFT projeleri hakkında zamanında güncellemeler için bir discord topluluğuna katılmalıdır. Bir sonraki en büyük NFT projelerini arıyorsanız, çeşitli NFT discord topluluklarına zaman ayırmaya değer.
  • NFT Yatırımcısı: Aktif bir NFT projesi discord sunucusuna katılmak, yatırımcıların NFT projelerinin başarı potansiyelini belirlemesine yardımcı olacaktır. Topluluk ne kadar aktif olursa, projenin gelecekte patlama olasılığı o kadar yüksek olur. Bu, akıllıca yatırım kararları vermenize yardımcı olacaktır.
  • NFT Sanatçısı: Özellikle NFT sanatçıları için bazı NFT sanatçı discord toplulukları vardır. Bu platform, diğer NFT sanatçılarıyla tanışmanız ve onlardan ilham almanız için harika bir yoldur. Topluluğun hissi, NFT'deki kaotik dünyada yalnız kalmamanızı da sağlayacaktır.
  • NFT Acemisi / NFT İşine Yeni Başlayan: NFT'de yeni başlayanlar olarak, yapmanız gereken ilk şey katılmak için doğru NFT Discord topluluğunu bulmaktır. Bu, sizden daha uzun süredir orada olan insanlardan NFT dünyası hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

 

Sanatçılar, Tasarımcılar ve Üreticiler için Yeni NFT Topluluğu

 

The Forest, tasarımcılar ve üreticiler için ilk NFT topluluğudur. Ancak The Forest bir topluluktan daha fazlasıdır. NFT ve Web3 profesyonelleri olarak gelişmek için üreticileri bilgi, bağlantılar ve araçlarla güçlendiren bir eğitim platformu ve NFT pazarıdır.

 

JUST Creative'in kurucusu Jacob Cass, kurucu ortaklardan biridir. Twitter'da The Forest ve JustCreativeEth'i takip edin.

 

Katılmak için neden: Bu NFT topluluğu, başarılı Web3 ve NFT yaratıcıları olmak isteyen sanatçılar, illüstratörler ve tasarımcılar içindir ve yeni başlayanlara yöneliktir.

 

2022'de En İyi NFT Discord Toplulukları

 

Doğru NFT Discord Topluluğunu bulmak zor ve hatta göz korkutucu bir deneyim olabilir, mevcut NFT topluluklarının çokluğu yeterince korkutucu. Ancak bu yazıda tüm ağır işler sizin için yapıldı.

 

Popüler NFT discord sunucuları hakkında derinlemesine araştırma yapıldı ve büyüklük, değer ve topluluğun katılımına dayalı olarak en iyilerin bir listesi hazırlandı.


1. R/NFT Topluluğu

 

 

Bu, şu anda kriptolardan NFT'lere kadar çeşitli konuları tartışan 64.000'den fazla üyeye sahip en büyük NFT subreddit topluluğunun resmi discord sunucusudur. Bu NFT topluluğu genel olarak oldukça faydalıdır ve benzer düşünen bir grup kişiden rehberlik almak veya sadece NFT fikirlerini paylaşmak için harika bir yerdir.

 

Katılma Nedeni: R/NFT Topluluğu, yeni başlayanlar için uygun bir ortamdır çünkü tüm topluluk oldukça sistematiktir ve bireyler 7/24 yardım etmeye ve soruları yanıtlamaya hazırdır.

 

2. NFTs World 1 #1 NFT Topluluğu

 

 

NFTs World 1 #1 NFT Topluluğu, çok çeşitli kripto para birimi ve NFT ile ilgili konular hakkında bilgi içeren en büyük NFT tabanlı discord sunucularından biridir. Bu harika topluluğun bir üyesi olan herkes, NFT ile ilgili çeşitli konularda yer alabilir ve piyasaya sürülen yeni NFT projeleri hakkında bilgi edinebilir.

 

Katılma Nedeni: Şu anda NFT'ye yeni başlayanlar ve meraklılar için NFT alıp satmak ve çevrelerindeki kripto dünyasında neler olup bittiğine dair güncellemeler almak için en büyük discord sunucularından biridir. 

 

3. OpenSea NFT Topluluğu

 

 

OpenSea, Discord kanallarında 170 binin üzerinde üye ile büyüklük açısından en büyük NFT pazarıdır. OpenSea, Rarible gibi, NFT'lere yeni başlayanlar veya OpenSea teknolojisini web sitelerine dahil etmek isteyen geliştiriciler için bol miktarda materyale sahiptir.

 

OpenSea Discord'daki #News kanalı çok aktif ve tüm güncellemeleri OpenSea'nin Twitter hesabından alıyor.

 

Katılma Nedeni: Haber kanalının yanı sıra OpenSea, üyelerin genel ve bazen karmaşık sorularla yardımcı olabileceği bir #Topluluk-Yardım kanalına sahiptir.

 

4. Vee Friends NFT Topluluğu

 


Vee Friends'in kurucusu Gary Vee tanınmış bir kişiliktir. İnternetin ve sosyal medyanın yükselişini ve her şeyin hayatımız için kritik olacağı noktaya nasıl gelişeceğini tahmin etmesiyle ünlüdür. Bugün aynı şeyi NFT'lerde görüyor, bu yüzden projesini başlatmayı seçti.

 

Katılma Nedeni: Vee Friends Discord, şimdiye kadarki en kapsamlılardan biri ve NFT'ler hakkında bilgi edinmek veya bu dünyaya girmek isteyen ancak teknik bilgisi olmayan insanlara odaklanıyor. 

 

5. Decentraland NFT Topluluğu

 

 

Decentraland, sanal alan kullanıcılarına dijital dünya üzerinde kontrol sağlayan kendi Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonu (DAO) ile sanal bir dünyadır (Metaverse).

 

Decentraland evreni, giyilebilir cihazlar (karakterleriniz için), arazi ve daha fazlasını içeren sanal oyun içi varlık pazarı tarafından desteklenmektedir. 

 

Katılma Nedeni: Bu Metaverse'de her gün yüzlerce olay oluyor ve en önemlilerinden hiçbirini kaçırmadığınızdan emin olmak için, mümkün olduğunca çok tanıtım yapabilecekleri #events alanını kurdular!

 

6. Enter.art NFT Topluluğu

 

 

Enter.art, deflasyonist bir yardımcı program token güdümlü NFTART tabanlı NFT pazarıdır. Enter.art'ı diğerlerinden ayıran şey, çoğunlukla web siteleri aracılığıyla gerçekleştirilen eğitime verdikleri önemdir. Discord'ları platformlarında listelenen sanatçılara odaklanırken, web siteleri NFT ile ilgili her şeyi hızlandırmanıza yardımcı olacak çok sayıda faydalı materyal sağlar.

 

Platformları, birkaç yıl içinde geliştirilen ve içerik oluşturucular, yatırımcılar ve koleksiyoncular için sürdürülebilir bir ekosistem oluşturan tamamen entegre bir akıllı sözleşme içeren en son teknolojiye dayanmaktadır.

 

Katılma Nedeni: Ucuz işlem ücretleri ve basit çözümlerle yeni nesil bir yaratıcı ticaret platformu oluşturmak için parlak bir sanatçı topluluğuyla işbirliği yapabileceğiniz Discord sunucusuna girebilirsiniz.

 

7. Rarible NFT Topluluğu

 

 

Rarible, en büyük Discord topluluklarından birine sahip ikinci en popüler NFT pazarıdır ve en önemli projelerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Creature World, Cryptoadz, Bored Ape Yacht Club, MekaVerse ve Crypto Baristas, Raible pazarında ortaya çıkan projelerdir.

 

Rarible iyi bir eğitim içeriğine sahiptir ve Discord kanalı NFT'lerle (geliştiriciler, yatırımcılar ve sanatçılar) ilgilenen herkes için idealdir.

 

Katılma Nedeni: Rarible, en büyük ve en popüler NFT Topluluklarından biridir. "Stages" kanalında Rarible gelişmeleri, yeni özellikler ve sanat hakkında açık görüşmelere ev sahipliği yapıyor ve sık sık discord topluluklarına özel konuklar davet ediyorlar.

 

NFT projenizi Rarible'da başlatmayı düşünmüyorsanız bile, Discord topluluklarına katılmaya değer.


 
8. Larva Labs NFT Topluluğu

 

 

Larva Labs, tartışmasız en çok Autoglyphs ve CryptoPunk gibi başarılı NFT projeleriyle tanınır.

 

Katılma Nedeni: Larva Labs ekibi daha önce Microsoft ve Google için çalıştı ve şu anda Web3 endüstrisinin liderlerinden biri. Ayrıca, haber güncellemelerini zamanında alma ve alanında uzman kişilerle etkileşim kurma fırsatını yakalarsınız.

 

9. CrypToadz Discord Topluluğu

 

 

Piyasadaki en güçlü ama en eğlenceli topluluklardan birinin parçası olmak istiyorsanız CrypToadz Discord'a katılmalısınız.

 

Gremplin, şimdi büyük bir başarı olan meem projesi CrypToadz'ı yarattı. Discord grubu inanılmaz derecede aktif ve oldukça davetkar. Yeni başlayanların doğrudan NFT koleksiyoncularından öğrenebilecekleri bir topluluktur.

 

Katılma Nedeni: Topluluk üyeleri için çok sağlam bir bilgi yayma platformudur. Değerli bir projeye dahil olmak ve NFT'ler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız nereye gideceğinizi zaten biliyorsunuz.

 

10. Mekaverse Discord NFT Topluluğu

 

 

MekaVerse, Japonya'nın Mecha dünyalarından esinlenen 8.888 üretken Mekas koleksiyonudur. Her bir sanat eseri, renk paleti ve tasarımıyla orijinaldir ve her bir Meka'yı benzersiz kılar.

 

Katılma Nedeni: MekaVerse, 250k+ üyeli bir Discord topluluğuyla 2021'deki en popüler NFT'lerden biridir ve bu NFT Projesi makalesinde Forbes'ta yer almıştır. Topluluğun bir üyesiyseniz, Mekaverse evreninde olup bitenlere anında erişebileceksiniz.

 

Bir “Meka” almayı düşünmüyorsanız bile, ilham almak ve alanın nasıl zorlandığını görmek için takip etmeniz gereken müthiş bir grup ve proje bu.


 
11. Crypto Dads NFT Discord Topluluğu

 

 

NFT ve kripto ile ilgili her şey için 1 numaralı Discord topluluğu Crypto Dads. Crypto Dads, birden fazla kripto ve NFT ticaret arayanlar dahil olmak üzere çok fazla içerikle dolu. En son NFT projeleri ve dropları için kanallar ve ayrıca NFT'lerin satın alınması ve satılmasından nasıl kar elde edileceğine dair bilgiler.

 

Katılma Nedeni: Crypto Dads'ın grubu muhtemelen internetteki en aktif gruplardan biridir. Spam veya arka plan gürültüsü olmayan küçük, sıkı sıkıya bağlı bir topluluktur. Lazer odaklıdır ve herkes NFT'lerden ve kripto ticaretinden kazanç sağlamak için birlikte çalışır!

 

12. Web3 Tribe NFT Discord Topluluğu

 

Web3 Tribe NFT Discord topluluğu, NFT'ler, kripto para birimi, blockchain ve diğer merkezi olmayan uygulamaların tartışmanın ön saflarında yer aldığı, web'in (Web 3.0) geleceği ile ilgilenenler için en yüksek kaliteli Discord topluluğudur. Web3 Tribe, birinci sınıf bir Web3 hayranları topluluğu arayan herkes için sınırlı bir grup sohbet odası olarak başladı. Artık halka açık; ancak, topluluğun spam ve parazit içermediğini doğrulamak için hızlı bir başvuru süreci gereklidir.

 

Katılma Nedeni: Sesinizin duyulacağı, fikirlerinizin önemli olacağı, birbirine bağlı bir grup istiyorsanız, bu grup tam size göre.

 

13. Hangout Café NFT Topluluğu

 

 

Hangout Café NFT Topluluğunun 110 binden fazla üyesi var ve 20 binden fazla üyesi 24 saat online. Ayrıca üyelik açısından en büyük discord sunucularından biridir.

 

Katılma Nedeni: Bu Discord'a katılmanın en güzel nedeni, müzik, anime, kripto, NFT veya temel oyun olsun, herhangi bir şey hakkında konuşacak hemen hemen her tür kullanıcıya sahip olmasıdır. Bildiklerini paylaşıyorsun ve başkalarından öğreniyorsun.

 

Şaşırtıcı bir şekilde, NFT'ler gibi zor konuları öğrenmek çok daha kolay hale geliyor çünkü öğrenme süreci çok eğlenceli. Sonuç olarak, NFT'ler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes bu topluluğa bakmalıdır.


 14. Aspen Labs NFT Discord Topluluğu

 

 

Aspen Labs, NFT'ler, De-Fi ve diğer Sosyal Kredi platformları aracılığıyla kullanıcılarına maksimum fayda sağlamaya adanmış, merkezi olmayan bir uygulama geliştirme şirketidir.

 

Katılma Nedeni: Discord grubu şu anda NFT'ler, Crypto, Ethereum, Blockchain, De-fi ve benzeri gibi çeşitli konuları tartışan 24.116 benzer fikirli kişiden oluşuyor ve bu da onu NFT'ler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için mükemmel bir kaynak haline getiriyor.


 
15. Hollow NFT Discord Topluluğu

 

 

Hollow, bu yazıyı yazarken 24.000'den fazla üyesi olan bir başka büyük NFT discord topluluğudur. Bu inanılmaz topluluk, akıl sağlığı sorunları hakkında farkındalık yaratmak ve sonuç olarak bu topluluğa benzersiz ve harika bir şey getirmek isteyen bir grup benzer düşünen NFT koleksiyoncusu, sanatçısı ve profesyoneli tarafından kuruldu. Hollow topluluğu, Ethereum blockchainde ERC-721 tokenleri olarak bulunan, rastgele oluşturulmuş 10.000 benzersiz karakterden oluşan bir koleksiyondur.

 

Katılma Nedeni: Bu, kripto ve NFT alanında uzman bir gruptur. Bu nedenle, yeni başlayanlar dünyasında dolaşmanıza yardımcı olacak yeterli bilgi ve güncellemeyi garanti etmiş olursunuz.

 

16. Foxxies NFT Discord Topluluğu

 

 

Foxxies Discord topluluğu, bu listedeki diğer discord topluluklarının çoğu gibi, NFT'lere ve kripto para birimlerine adanmış başka bir büyük topluluktur. Şu anda yaklaşık 19.500 üyesi var ve mevcut en aktif NFT discord topluluklarından biri. Her Foxxie sahibinin Elite Club'a eşit erişime ve DAO Curated Art Platform'un mülkiyetine sahip olduğu 4500 NFT'den oluşan bir koleksiyondur.

 

Katılma Nedeni: Elite Club üyeliğine, desteğe, güncellemelere ve bilgilere sınırsız erişim sağlayan aktif bir topluluk arayan tüm NFT sahipleri. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes bu büyüleyici platforma katılabilir.

 

17. Museum NFT Topluluğu

 

 

Museum, şu anda NFT'leri tartışan 13.850'den fazla benzer fikirli NFT meraklısı ile NFT sanatının tarihi, sanatsal ve kültürel alaka düzeyini vurgulayan üretken bir NFT projesidir. Bu NFT'lerin en dikkat çekici özelliği, türünün tek örneği olan bu parçaların her birinin sürekli olarak kutlamanın yapıldığı takvim gününe karşılık gelen bir kimliğe dönüşmesi, yani kripto dünyasında kutlanan dönüm noktası günlerine göre değişmesidir.

 

Katılma Nedeni: Sanat, tarih, kültür ve antika sevgisi ve bu tutkudan para kazanma isteği için.


 
18. Galaxy Gang Global NFT Topluluğu

 

 

Galaxy Gang, NFT'ler, DEFI, kripto, Ethereum ve yatırım dahil olmak üzere çeşitli konuları tartışan, benzer düşünen bireylerden oluşan küresel bir topluluktur. İlginç ve bilgili üyelerin yanı sıra haftalık nitro ödülleri olan canlı bir topluluktur.

 

Katılma Nedeni: Topluluk, çeşitli günlük etkinliklere ev sahipliği yapar ve öğrenme sürecini daha eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek için çok sayıda ifade ve çıkartma sağlar.


 
19. Art Stars Club NFT Discord Topluluğu

 

 

Art Stars Club NFT, 9.000'den fazla üyeden oluşan uyumsuz bir topluluğa sahip tuhaf bir NFT sanat projesidir. Art Stars Club, üyelerine hayatlarında bir kez sanat eserlerini yaratma fırsatı sunan “sanatçı gibi çal, hırsız gibi boya” sloganını vurgulayan blockchain tabanlı bir dijital sanat eserleri koleksiyonudur.

 

Katılma Nedeni: Topluluk, son 30 günde kaydedilen 54 Art Stars Club Resmi NFT satışı ile son derece aktif. 

 

20. Friends With Benefits NFT Discord Topluluğu

 

 

Friends With Benefits NFT Discord Topluluğu, bir tür kripto destekli sosyal kulüp ve merkezi olmayan özerk bir gruptur (DAO). Bir yıl önce küçük bir grup sohbetinde sadece birkaç kişi vardı, ancak şimdi grup yaklaşık 2.000 kişiye ve sekiz tam zamanlı çalışana ulaştı.

 

Hâlâ bir grup sohbeti, ancak kapsamı çok daha büyük: FWB, insanların yeni müzik, online dergi, başlangıç kuluçka merkezi ve kriptoya yatırım yapan insanlar için bir tür Bloomberg terminali bulmasına yardımcı olan bir platform. Yves Tumor ve Erykah Badu, partilerinde oynayan sanatçılardan bazıları. Dünyanın en güçlü risk sermayesi şirketlerinden biri olan Andreessen Horowitz, 10 milyon dolarlık fon vererek onu günümüzün en güçlü online kripto topluluklarından biri haline getirdi.

 

Katılma Nedeni: Grubun, meemler ve yeni müziklerden kripto ticaretinin inceliklerine kadar her şey için özel sohbet odaları ile genişleyen, çok çeşitli Discord sunucusu. Ayrıca, katılmak için size 5.000 ila 10.000 ABD Doları arasında bir maliyeti olacaktır.

 

21. BFF NFT Discord Topluluğu

 

 

NFT Topluluğunun 50'den fazla kurucu üyesi var ve Katie Stanton, Sarah Guo ve Rebecca Kaden gibi önemli yatırımcılarla 15.000 kişi şimdiden kaydoldu.

 

BFF, yalnızca ünlü sanatçılar ve moda tasarımcıları dahil olmak üzere bir grup insandan değil, yatırım fırsatları arayan VC'lerden oluşur.

 

BFF ve Discord kanalında, insanlar BFF'lerinde olduğu gibi gardlarını indirebilir ve sorular sorabilir. Başkalarından da yardım alabilirler. Grubun amacı herhangi bir projeyi teşvik etmek değildir. Başka bir deyişle, bu, çalışan ünlülerin desteklediği başka bir "pompala ve boşalt" planı değil.

 

Katılma Nedeni: Diğer kategorilerden birine uymayan insanlar, özellikle kadınlar ve yatırımcılar, kripto dünyasından gelen servetten pay almalarını sağlamak. 

 

En İyi NFT Discordları Sonuç

 

Yukarıda açıklanan tüm discord toplulukları, çeşitli NFT koleksiyonerleri, kârlı NFT projelerini ve pazardaki yeni NFT değişikliklerini tartışıp paylaşarak oldukça aktiftir. Doğrudan NFT koleksiyoncularından NFT'ler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu topluluklar sizin için bir zorunluluktur.

Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın