En İyi 4 Doğal Antihistaminik

En İyi 4 Doğal Antihistaminik

Alerjiniz olduğunda, rahata ulaşılamayacak gibi görünebilir. Doğal ilaçları uygun kişisel bakım ve alerjenlerden sakınma (mümkünse) ile birleştirerek, alerji semptomlarının giderilmesini sağlayabilirsiniz. Doğru beslenme ve egzersiz, bağışıklık sisteminizin en üst düzeyde çalışmasına yardımcı olabilir.

Okurlarımız için faydalı olduğunu düşündüğümüz ürünleri dahil ediyoruz. Bu sayfadaki bağlantılardan satın alırsanız, küçük bir komisyon kazanabiliriz. İşte sürecimiz.

Eğer mevsimsel alerjiniz varsa, zor olabilir.  Hapşırma , göz kaşınması, burun tıkanıklığı ve sinüs basıncı - bu semptomlara tahammül etmek zor olabilir.

Bu mevsimsel semptomları azaltmaya çalışmak için muhtemelen birçok reçetesiz satılan (OTC) çözümü kullandınız ve başka bir şey denemek isteyebilirsiniz. Tamamen doğal çözümlerin semptomlarınızı hafifletebileceğine dair kanıtlar var.

İster saman nezlesi, ister alerjik rinit veya mevsimsel alerji olarak adlandırılsın, bu soğuk algınlığı benzeri semptomlarla mücadeleye yardımcı olacak çok sayıda ilaç - hem reçeteli hem de OTC - mevcuttur. Ancak bu ilaçların bazılarının kendi uzun yan etkileri listesi vardır.

Antihistaminiklerin nasıl çalıştığını anlamak, alerji mevsiminde doğal antihistaminiklerin nasıl bir müttefik olabileceğini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

Antihistaminikler Nasıl Çalışır?

Alerjileriniz, zararsız bir maddeye karşı bağışıklık tepkisidir . Bu madde - ister polen , ister hayvan tüyü ya da toz olsun - burnunuzun, ağzınızın, boğazınızın, akciğerlerinizin, midenizin ve bağırsaklarınızın mukus zarlarındaki hücrelerle temas eder. Alerjisi olan bir kişide bu, kimyasal histamin salınımını tetikler.

Histamin, bağışıklık sisteminin alerjilerle ilişkilendirdiğiniz tüm semptomlara - hapşırma, kaşıntı ve hoşlanmadığınız soğuk benzeri semptomlara - neden olan bir parçasıdır. Antihistaminikler, alerjik reaksiyonu durdurmak için histamin aktivitesini bloke eder.

Yerel eczanenizin raflarındaki birçok alerji ilacı antihistaminik olarak çalışır. Ancak, histaminin etkilerini benzer şekilde engelleyebilecek bazı yiyecekler ve bitki özleri de vardır.

Antihistaminik nedir? Antihistamini ne demek? Öğrenmek için tıklayın.

1. Isırgan Otu

Isırgan otunun faydaları nelerdir?| Isırgan otu çayı nasıl yapılır? -  Sağlık Haberleri

Doğal tıpta yaygın bir bitki olan ısırgan otu da doğal bir antihistamin olabilir. 2000 yılında yapılan bir çalışmada , katılımcıların yüzde 58'i dondurularak kurutulmuş ısırgan otu kullanımıyla semptomlarının hafiflediğini buldu ve 69 katılımcı bunu plasebodan daha iyi derecelendirdi.

Isırgan otu çevrimiçi olarak ve sağlıklı gıda mağazalarında bulunabilir. Söz konusu çalışma katılımcıları her gün 300 miligram (mg) kullandı.

Isırgan çayı zayıflatır mı? Isırgan otu çayı nasıl yapılır? Tıklayın.

2. Quercetin

Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!)

Quercetin, soğan , elma ve diğer ürünlerde doğal olarak bulunan bir antioksidandır .Araştırma Quercetin'in antihistaminik etkilerini göstermiştir.

Bir 2007 çalışması solunum yollarındaki iltihaplanma tepkisini azaltarak, farelerde alerjilerin solunum yan etkilerini azalttığını buldu.

Quercetin'i ek olarak satın alabilir veya diyetinize daha fazla quercetin açısından zengin yiyecekler ekleyebilirsiniz (ikisi arasından daha iyi seçim).

Quercetin takviyeleri için çevrimiçi alışveriş yapın.

3. Bromelain

Bromelain: Benefits, risks, sources, and side effects

Bromelain , en yaygın olarak ananasta bulunan bir bileşiktir, ancak onu ek formda da bulabilirsiniz. Alerjilerle ilişkili solunum sıkıntısı ve iltihaplanmanın tedavisinde etkili olduğu söyleniyor.

Bir 2000 çalışmasına , günde 400, üç ila 500 mg kez arasında alarak önermektedir.

Ananas tüketimi yoluyla bromelain alınması tavsiye edilir.

Bromelain takviyeleri için çevrimiçi alışveriş yapın.

4. Butterbur

Petasites hybridus- Butterbur Tincture – The Herb Shoppe

Butterbur , Avrupa genelinde ve Asya ve Kuzey Amerika bölgelerinde bulunan papatya ailesinin bir parçası olan bir bataklık bitkisidir.

Araştırma migren ataklarının şiddetini ve sıklığını azaltmada etkili olabileceğini ancak burun alerjilerinin tedavisinde de yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Diğer Araştırma alerjisi olan kişilerin, butterbur takviyeleri aldıktan sonra semptomlarında iyileşme gördüklerini öne sürüyor.

Butterbur, bir yağ özü olarak veya hap şeklinde alınabilir.

Uzun Lafın Kısası

Alerjiniz olduğunda, rahata ulaşılamayacak gibi görünebilir. Doğal ilaçları uygun kişisel bakım ve alerjenlerden sakınma (mümkünse) ile birleştirerek, alerji semptomlarının giderilmesini sağlayabilirsiniz. Doğru beslenme ve egzersiz, bağışıklık sisteminizin en üst düzeyde çalışmasına yardımcı olabilir.

Ayrıca, bu antihistaminiklerin gıda kaynakları doğal ve güvenli olsa da, takviyelerin Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenmediğini unutmayın. Bu nedenle, bunları kaliteli kaynaklardan aldığınızdan emin olun ve takviyeleri kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Quercetin'i Nereden Alabilirim?

  • Quercetin greyfurt, elma ve bamyada bulunur.
  • Hap ve tablet formunda ek olarak mevcuttur, ancak önce doğal kaynakları tercih etmeye çalışın.


Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın