Elma Kırmızı Kaç Kalori

Elma Kırmızı Kaç Kalori

59 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim
Glisemik Indeks (GI):
32 Düşük

Yağ Kitle İndeksini Biliyor Musun?

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Elma Kırmızı" Lif için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

17 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

3.03
3.03
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Elma Kırmızı Glisemik Indeksi

Glisemik Indeks (GI):
32 Düşük
Glisemik Yük (GL):
4 Düşük

  • Glisemik indeks, gıdalara 0 ile 100 arasında verilen bir değerdir. Glisemik indeksin yüksek olması bu gıdanın kan şekerini hızlı yükselteceğini gösterir.
  • Çok tatlı ve şekerli yiyecekler yüksek Glisemik İndekslere sahip olsa da, patates veya beyaz ekmek gibi nişastalı yiyecekler baldan veya sofra şekerinden bile daha yüksek puan alır.
  • Vücudunuzun glisemik cevabı hem tüketilen karbohidratın türüne hem de miktarına bağlıdır. Bu durumu da Glisemik Yük iyi bir şekilde açıklar. Glisemik yükü hesaplamak için gıdada bulunan karbonhidrat miktarının glisemik indeks ile çarpıp 100'e bölün.

Glisemik Indeks (GI)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
56
69
100
Glisemik Yük (GL)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
10
19
100

Kalori Dağılımı

%95 %3 %2
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

59 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Elma Kırmızı kaç kaloridir, 100 gram Elma Kırmızı içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.Elma en popüler meyvelerden biridir - ve iyi sebepten dolayı.

Araştırmalarla birçok faydası olduğu ortaya konulan olağanüstü sağlıklı bir meyvedir.


Elmanın İçerdiği Karbonhidratlar

Elmalar çoğunlukla karbonhidrat ve sudan oluşur. Fruktoz, sakaroz ve glukoz gibi basit şekerler bakımından zengindirler.

Karbonhidrat ve şeker içeriğinin yüksek olmasına rağmen, glisemik indeksleri 29-44 arasında değişir ve düşüktür.

Glisemik indeks, yemeğin tüketildikten sonra kan şekeri seviyesindeki artışı nasıl etkilediğinin bir ölçüsüdür. Düşük değerler çeşitli sağlık yararları ile ilişkilidir.

Yüksek lif ve polifenol sayıları nedeniyle meyveler genellikle düşük glisemik indeks değerlerine sahiptir.


Lif

Elmalar lif bakımından çok zengindir. Tek bir orta büyüklükte elma (100 gram), yaklaşık 4 gram lif içerir; bu, Günlük Değerin (DV) %17'sidir.

Liflerin bir kısmı, adı pektin olan ve bir kısmı çözünürken bir kısmı çözünmez liflerden oluşur. Çözünmez lif, çok sayıda sağlık faydası ile ilişkilidir, çünkü kısmen bağırsaklarınızdaki dost bakterileri besler.

Lif ayrıca kan şekeri seviyesini düşürür, sindirim fonksiyonunu arttırır ve tokluğu arttırarak kilo kaybını dahada kolaylaştırabilir.


Elma ve Kilo Kaybı Üzerine Etkileri

Elmanın iki özelliği - yüksek lifli ve düşük kalorili içerikleri - kilo vermeyi kolaylaştıran yiyecekler grubuna girmesini sağlar.

Bu nedenle, elma yemek günlük kalori alımınızı azaltabilir ve uzun süreli kilo kaybını artırabilir.

12 haftalık bir çalışmada, günde 1.5 büyük elma (300 gram) tüketen kadınlar çalışma boyunca 1.3 kilo zayıfladıkları kaydedildi.

Bu nedenle, bu meyve , özellikle öğünler arasında veya öncesinde yenildiğinde, kilo verme diyetine faydalı bir katkı sağlayabilir.


  • 1 adet küçük Elma Kırmızı 82.60 kcal 140.00 Gram
  • 1 adet orta boy Elma Kırmızı 94.40 kcal 160.00 Gram
  • 1 adet büyük Elma Kırmızı 153.40 kcal 260.00 Gram
Benzer Gıdalar

Diyetisyen Misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle