Dost Yoğurt, Tam Yağlı Kaç Kalori

Dost Yoğurt, Tam Yağlı Kaç Kalori

69 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Dost Yoğurt, Tam Yağlı" Protein, Vitamin D, Riboflavin (B2), Vitamin B12, Fosfor, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Kötü: "Dost Yoğurt, Tam Yağlı" yüksek Doymus Yağ A. nedeniyle dikkatli tüketilmelidir.

Besin Denge Skoru

33 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.99
2.99
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%27 %47 %26
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Yağ'dan geliyor.

69 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Dost Yoğurt, Tam Yağlı kaç kaloridir, Dost yoğurt kalori, tam yağlı yoğurt kalori, Dost yoğurt kalori, Yoğurt kalori, Yoğurt kaç kalori? Bir kase yoğurt kaç kalori? Bir kase yoğurt kalori, Bir kase yogurt kac kalori? 1 kase yoğurt kaç kalori? 1 tabak yoğurt kaç kalori? Tam yağlı yoğurt kaç kaloridir? Tam yağlı yoğurt kaç kalori? Tam yağlı yoğurt kalori, Yoğurt besin değerleri nelerdir? 100 gram Dost Yoğurt, Tam Yağlı içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.


Günün diğer öğünleriyle uyum içerisinde olan, böylece tüketmekten keyfi aldığınız ekmek arası tavuk döner gibi sevdiğiniz gıdaları da tüketebildiğiniz bir yandan da kalori dengenizi sağlayan, kilo vermek için online diyetisyenlerimiz tarafından size özel hazırlanmış online diyet listesine ulaşmak için tıklayın (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!).


Yoğurdun faydaları nelerdir? İşte yoğurt yemenin faydaları - Sabah


Yoğurt çorbası nasıl yapılır? yoğurt çorbası tarifi, yoğurt çorbası kalorisi ve besin değerlerini öğrenmek için tıklayın.


Ev Usulü Yoğurt Nasıl Yapılır? Yoğurt Mayalama Yapımı - Yoğurt Nasıl Mayalanır?

Yoğurt Mayalama İçin Malzemeler

 • 500 ml.günlük süt 
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt (oda ısısında)
Yoğurt Mayalamanın Püf Noktası: 
 1. Daha önce hazırladığınız ev yapımı usulü yoğurdu yoğurt mayası olarak yoğurt yapımında kullanabilirsiniz.
 2. "Mayalanan yoğurt dolapta kaç saat beklemeli?" diye soracak olursanız yoğurdunuzun bozulmadan saatlerce buzdolabında dinlenmesi kıvamını doğru oranda etkiler.
 3. Sütü olması gereken sıcaklıktan daha ılıkken mayalarsanız yoğurt tutmaz.

Ev Usulü Yoğurt Mayalama Nasıl Yapılır? Yoğurt Nasıl Mayalanır? Yoğurt Nasıl Yapılır? Evde Yoğurt Nasıl Yapılır?

 1. Sütü çelik bir tencereye boşaltın, orta ateşte kaynamaya bırakın. Sütün üzeri köpük köpük kabarmaya başladığında tahta bir kaşıkla karıştırarak hava almasını sağlayın.
 2. Hava aldırma işlemindan sonrasında kaynama noktasına gelen sütü kısık ateşte 10-15 dakika kadar pişirmeye devam edin.
 3. Kaynayan sütü yoğurt mayalayacağınız kaba boşaltıp, sıcaklığının azalmasını ve ılınmasını bekleyin.
 4. Mayalanma işlemi için uygun sıcaklığı anlamak adına parmağınızın uç kısmını sütün içine daldırın. Parmağınız sütün ısısına kısa bir süre olsa da (10 saniye kadar) dayanmalı.
 5. Mayalama için kullanacağınız yoğurt mayasını, küçük bir kapta mayalanmayı bekleyen ılımış sütle az miktarda karıştırdıktan sonra kaba ekleyin ve tahta bir kaşıkla karıştırın.
 6. Sütün sulanmadan yoğunlaşması için öncelikle kabın üzerine tel bir süzgeç ya da hava alan pamuklu bir tülbent kapatın.
 7. Sonrasında sütün sıcaklığını koruması için temiz bir örtüyle kabınızı bohçalayın.
 8. Ortalama 6 saat sonrasında üzerini açtığınız yoğurdu, çok fazla hareket ettirmeden üzerini kapatıp buzdolabına yerleştirin.
 9. Bu aşamada mayalanan yoğurt kaç saat beklemeli sorusu akıllara gelecektir. Kıvamlı olması için mümkünse bir gün boyunca mayalanan yoğurdunuzu dinlendirin. 

Afiyet Olsun :)

Fırında Yoğurt Nasıl Mayalanır? Yoğurt Mayalama - Yoğurt Yapımı - Yoğurt Nasıl Yapılır? - Yoğurt Nasıl Mayalanır?

Yoğurt mayalama yöntemlerinden biri de fırında yoğurt mayalamadır. Buradaki amaç fırın
sayesinde sütün sıcak tutulmasını sağlamaktır. Önce fırını açıp belli bir sıcaklığa getirmelisiniz, sonra kapatmalısınız. Bu içerideki kalan sıcaklık sayesinde yoğurt mayalanacaktır. Yani mayalanma sırasında fırın çalışmayacak karıştırmayın.

Bir Kaşık Yoğurt Kaç Kalori?
 • 1 kaşık tam yağlı yoğurt 10.56 kaloridir.
100 Gr Yoğurt Kaç Kalori? Yoğurt Kalorisi
 • 100 gram yoğurt  69 kaloridir.
Bir Kase Yoğurt Kaç Kalori?
 • 1 kase yoğurt 172.50 kaloridir.
Bir Su Bardağı Yoğurt Kaç Kalori?
 • Bu sorunun cevabını kesin olarak verebilmek için bir su bardağı yoğurt kaç gram? sorusunun cevabını verebilmek gerekmektedir. Bir su bardağı yoğurt kullandığınız bardağın gramajına bağlı olarak değişmekle birlikte 1 su bardağı yoğurt genellikle 180 gramdır. Yani 1 su bardağı yoğurt 124.20 kaloridir.
200 Gr Yoğurt Kaç Kalori?
 • 200 gram yoğurt 138 kaloridir.
Aç Karnına Yoğurt Yemenin Faydaları Nelerdir? Günde Ne Kadar Yoğurt Tüketilmeli?
 • Aç karna yoğurt yemek mide asidini düzenler ve bağırsakları çalıştırır.
 • Süt, peynir, ayran vs tüketmiyorsanız, günde ortalama 4 kase yoğurt tüketmelisiniz.

Yoğurt kalorisini hesaplamak istiyorsanız ve bu gramajların dışında bir tabak yoğurt kaç kalori? 2 kaşık, 3 kaşık, 4 kaşık yoğurt kaç kalori?, 500 gr yoğurt kaç kalori?, Bir bardak yoğurt kaç kalori?,  Bir porsiyon yoğurt kaç kalori?  gibi daha farklı gramajlardaki yoğurdun kalorisini merak ediyorsanız tek yapmanız gereken ‘yoğurt kaç kalori’ butonunda aradığınız gramajı girmektir.

Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).


 • 1 yemek kaşığı Dost Yoğurt, Tam Yağlı 10.56 kcal 15.30 Gram
 • 1 su bardağı Dost Yoğurt, Tam Yağlı 169.05 kcal 245.00 Gram
 • *Alerjen: Dost Yoğurt, Tam Yağlı içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle