Dolgun Yanaklar için Egzersizler ve Doğal Yöntemler

Dolgun Yanaklar için Egzersizler ve Doğal Yöntemler
Dolgun yanakları olan daha dolgun bir yüz, genç ve sağlıklı görünmenizi sağlayabilir.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Dolgun, yuvarlak yanaklar çoğu yüze genç bir görünüm verirken sarkmış yanaklar genellikle yaşlı gösterir ve çökük yanaklar sıklıkla hasta sağlığı ile ilişkilidir. Dolgun yanakları olan bir yüz modadır ve dolgun yanaklar istiyorsanız bunu elde etmenin yolları vardır.

 

Örneğin, yağ transfer ameliyatı gibi kozmetik bir işleme tabi tutulabilir veya Voluma gibi bir ciltsel dolgu enjeksiyonu alabilirsiniz ya da tıp camiası tarafından benimsenmese de, birçok insanın etkili olduğuna inandığı daha doğal yaklaşımlar deneyebilirsiniz.


Daha Dolgun Yanaklar Elde Etmenin Doğal Yolları

 

Dolgun yanaklara sahip olmak için birçok kişi tarafından güvenilen bir dizi doğal yöntem ve ev ilaçları vardır. Bazıları fiziksel bir eylem gerektirir, bazıları topikal uygulama gerektirir, bazıları ise tüketime dayanır.

 

1. Yüz Egzersizi

 

“Yüz yogası” olarak da adlandırılan yüz egzersizleri, daha genç bir görünüm için yüz kaslarını güçlendirir. Sekiz hafta boyunca günde 30 dakikalık yüz egzersizi yapan insanlar üzerinde yapılan 2018 çalışması, “daha sıkı ve daha genç bir yüz gibi daha şekillendirilmiş yüzler” ile sonuçlandı.

 

Bazı yüz yoga egzersizleri şunları içerir:

 

 • Dudaklarınızı birlikte takip edip gülümseyerek yanak kaslarını kaldırın. Daha sonra, her elin parmaklarını ağzınızın her iki tarafına koyun ve parmaklarınızı yanaklarınızın üstüne kaydırarak yanaklarınızı kaldırın. 20 saniye bu pozisyonda durun.
 • Ağzınızı kapatın, yanaklarınızı içerebilecekleri kadar hava ile doldurun. Havayı yavaşça üflemeden önce bu pozisyonda 45 saniye durun.
 • Dudaklarınızı dişlerinizin üzerinde ve gülümseyerek ağzınızı “O” biçiminde açın. Daha sonra her elin parmaklarını karşılık gelen yanakların üzerine koyun ve yanaklarınızı 30 saniye boyunca hafifçe kaldırın ve indirin.

 

2. Aloe Vera Uygulayın

 

Cilde faydalı diğer bileşenler arasında, aloe vera antioksidanlar C vitamini ve E vitamini içerir. Bu nedenle, birçok insan aloe verayı yanaklara uygulanmasının yaşlanma karşıtı bir etkiye sahip olduğuna inanır.

 

3. Aloe Vera Tüketin

 

Annals of Dermatology dergisinde yayınlanan bir araştırma, 90 gün boyunca bir çay kaşığı aloe vera jeli tüketen kadınların yüz elastikiyetinde iyileşme gösterdiğini gösterdi. Bu dolgun yanaklara sahip olmanıza yardımcı olabilir veya olmayabilir. Bazı insanların aloe veraya duyarlı veya alerjik olabileceğini unutmayın.

 

4. Elma Uygulayın

 

Birçok insan, cildin genç görünümünü korumasına yardımcı olmak için elmaları düşünür, çünkü yüksek miktarda:

 

 • kollajen
 • elastin
 • antioksidanlar

 

Bu destekçilerin önerdiği daha dolgun yanakları elde etmek için elma kullanmanın yollarından biri elma “maskesi” dir. Bir elmayı rendeleyin, yüzünüze sürün ve maskeyi suyla nazikçe yıkamadan önce 20 dakika bekleyin.


5. Elma Tüketin

 

Birçok insan antioksidan ve A, B ve C vitaminleri içerdiğinden, doku hasarını önlemek için elmaların düzenli olarak yenmesi gerektiğine inanmaktadır. Bazıları elmadaki kollajen ve elastinin cildinizin yumuşak ve dolgun görünmesini sağladığını söylemektedir.

 

6. Gliserin ve Gül Suyu Uygulayın

 

Birçok insan yatmadan önce yanaklarınıza sürülen yarı yarıya gül suyu, gliserin kombinasyonunun cildin temiz ve nemli kalmasını sağladığını aynı zamanda genç bir görünüm kazandırdığını söylemektedir.

 

7. Bal Uygulayın

 

Birçok insan, nemlendirici ve antibakteriyel özellikleri nedeniyle balın yanaklarda genç bir görünüm yaratacağına inanıyor. Bazıları eşit miktarda bal ve papaya ezmesi maskesi yapmayı önerir. Karışımı yanaklarınıza sürün ve ılık su ile durulamadan önce 10 dakika bekleyin.

 

8. Bal Tüketim

 

Bazı insanlar, günde 9-10 yemek kaşığı bal yemenin, diğer besin maddelerinin yanı sıra cilde fayda sağlayan antioksidanlar sağlayacağını ileri sürüyor.

 

9. Süt Uygulayın

 

Su, yağ ve proteinler olduğu için, birçok insan yanaklarına süt uygulamanın onları temizleyeceğini ve nemlendireceğini düşünüyor.

 

10. Süt İçin

 

Süt, sağlıklı cildi teşvik eden birçok besin içerir:

 

 • amino asitler
 • kalsiyum
 • riboflavin (B-12 vitamini)
 • protein
 • A ve D vitaminleri

 

Birçok insan sağlıklı cildi teşvik etmek için günde üç bardak süt içmeyi önerir.

 

11. Yağ Uygulayın

 

Yanaklara sürülen bazı yağların, dolgun ve sağlıklı bir görünüm sağlamak için cildi nemlendireceği iddia edilmektedir.

 

Önerilen yağlar şunları içerir:

 

 • cilt ve cilt tonunu iyileştirmek için yumuşatıcı ve sklerozan özelliklere sahip badem yağı
 • çatlamış ciltler için iyi olan avokado yağı
 • UV ışınlarına karşı da koruma sağlayan Hindistan cevizi yağı
 • zeytinyağı

 

12. Shea Yağı Uygulayın

 

Shea yağı antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir, çünkü yüksek bir yüzdeye sahiptir:

 

 • triterpenler
 • tokoferol
 • fenoller
 • steroller

 

Bazı shea yağı destekçileri, duş sonrası yanak rutini olarak kullanmak için 2 bardak shea yağının 1, 1/2 bardak toz şekerle karıştırılmasını önerir. Macunu 5 dakika yanaklara masaj yapın, 10 dakika daha bekletin ve ardından ılık suyla hafifçe durulayın.

 

13. Kuru Yemiş ve Tohumlar

 

Daha genç görünen ciltler için kuru yemiş ve tohum yemenin savunucuları, yararlarının içerdikleri sağlıklı yağlardan geldiğini gösterir.


Dolgun Yanaklar İçin Ek Ipuçları

 

 • Güneş koruyucu kullanın: Dışarıdayken, yüzünüzdeki güneş kremi cildinizi zararlı ultraviyole ışınlarından koruyacaktır. 
 • Makyaj yapmaktan kaçının: Cildinizin nefes almasına izin vermek, genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olmalıdır. Yatmadan önce daima makyajınızı çıkarın ve yüzünüzü iyice yıkayın.
 • Sigarayı bırakın ve alkol almaktan kaçının: Bu alışkanlıklar cildinizin elastikiyetini kaybetmesine neden olarak daha yaşlı görünmenizi sağlayabilir.
 • Su için: Vücudunuzu düzgün bir şekilde nemlendirmek cildinizin genç bir görünümünü korumasına yardımcı olacaktır.

 

Uzun Lafın Kısası

 

Dolgun yanakları olan daha dolgun bir yüz, genç ve sağlıklı görünmenizi sağlayabilir. Dolgun yanaklara sahip olmanın birçok yolu vardır, bunlar arasında ameliyat ve enjeksiyonlar da vardır.

 

Bazı insanlar yöntemlerin tıbbi olarak kanıtlanmamış olmasına rağmen, dolgun yanaklara doğal olarak sahip olunabileceğine inanır. Yüz egzersizleri, doğal bileşenlerin doğrudan yüze uygulama, belirli yiyecekleri tüketme dolgun yanaklara sahip olmanın en iyi yolu olabilir.

 

Herhangi bir ev ilacını denemeden önce, denemeniz için güvenli bir aktivite olduğundan emin olmak için doktorunuza danışın.

 

Sağlıklı beslenmek, kilo almak ve zayıflamak için türlü diyetler, zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için veya kilo almak için, sağlıklı bir bedene kavuşmak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayabilirsiniz (Online Diyet Hizmeti).


Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Zeynep Şevval Güney 31 Ağustos 2020

Gayet güzel hazırlanmış ben çok beğendim ayrıca yanaklara buz suruncede dolgun ve yumuşak gözüküyor

Zeynep Şevval Güney 31 Ağustos 2020

Gayet güzel hazırlanmış ben çok beğendim işe yarıyor ayrıca yanaklara buz suruncede dolgun ve yumuşak gözüküyor
Benzer Yazılar

Diyetisyen Misin?

Kategoriler