Diyetisyen Aslı Hilal Uzun

Diyetisyen Aslı Hilal Uzun

üsküdar

Randevu ve bilgi için bizi arayın:

Randevu Al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.
Konum ve randevu bilgisi girilmedi.

Online Diyet Paketleri

Danışan Soruları (10)

e... n.. 12.2.2019

Kilo alamıyorum

19 yaşındayım, 1.58 boyum ve 43 kiloyum. Kilo almak istiyorum ama alamıyorum, kırmızı et sevmiyorum, ideal kiloma ulaşmak için ne yapabilirim?

Merhabalar,
kilo almak, kilo vermekten daha zorlayıcı olabiliryor. Kilo verirken olduğu gibi kilo almaya çalışırken de sağlıklı yolları tercih etmeliyiz. Yüksek kalorili paketli besinler yerine sağlıklı olan yüksek kalori içeren besinleri tercih etmeli. Evde kendinize yapacağınız besleyici kekler olabilir bunlar. İçine yağlı tohumlar ekleyerek (ceviz, badem vs gib) kalorilerini yükseltebilirsiniz. Bunun dışında sabah öğlen akşam öğünlerini atlamamalısınız. Kırmızı et yiyemiyorsanız peynir, yumurta gibi protein kaynaklarını kahvaltılarınızda bulundurmanızı tavsiye ederim. Kırmızı et yerine Balık, tavuk gibi protein kaynaklarının tüketimini arttırabilirsiniz. Ayda en azından 1 2 defa da kırmızı eti kıyma olarak yemeklerde de olsa tüketmenizde fayda var. Öğlen akşam yemeklerinde de kurubaklagil (haftada 2 3 defa) sebze yemeği bulundurmanız faydalı olacaktır.
Hayırlı günler :)

G...... Ö.... 11.2.2019

Kilo veremiyorum

Merhaba ben 23 yaşındayım. 1.65 boyunda ve 73 kiloyum. Tiroid bezim yavaş çalışıyor. İlaç kullanıyorum. Yediklerime dikkat ediyorum az da olsa spor yapıyorum yapamadığım zaman yürüyorum. Fakat kilo veremiyorum. Kilo vermek için ne yapmalıyım?

Tiroidlerinizin yavaş çalışması kilo veremememize sebep oluyor olabilir. Boy kilonuza uygun yazılmış bir diyet ile ideal kilonuza rahatlıkla inebilirsiniz. Yaklaşık bir 10 15 kilo kaybı idealinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Karbonhidrat protein ve özellikle günlük yağ tüketiminize dikkat etmenizi, paketli besinlerden, hamur işleri ve tatlılardan uzak durmanızı öneririm. Tiroidiniz olduğu içinde tuzsuz yemek yemenizde fayda var. Günlük spor aksatılmamalı. Su tüketimine de dikkat etmelisiniz.
Hayırlı günler :)

Hakkımda

Hakkımda
Mezun Olunan Okullar ve Alınan Eğitimler
  • İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü İstanbul/2018

Yazılarım

Danışan görüşleri

Hiç birşey bulunamadı.