Covid-19 Hastaları Üzerinde Yapılan Bilimsel Çalışmanın Ortaya Koyduğu Korkunç Gerçek

Covid-19 Hastaları Üzerinde Yapılan Bilimsel Çalışmanın Ortaya Koyduğu Korkunç Gerçek
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Covid- 19’ un hayatımıza girmesiyle birlikte sosyal medyadan takip ettiğimiz Dr. John Campbell bir video çekerek bu konuyu açıklıyor. Bu konuyla ilgili haberler de bulunmaktadır.

 

İngilizce konusunda çok iyi olmayanlar veya uğraşmak istemeyenler için durumun özeti şu şekilde:

 

  • Endonezyalı uzmanlar, Covid-19 test sonuçları pozitif olan 780 kişiyle ilgili hastane kayıtlarını analiz ettiler,
  • D Vitamin değeri 20ng/ml altında olan yani D vitamini yetersiz olan hastaların %98.9’u öldü,
  • D Vitamin değeri yeterli bulunan hastalarda ise ölüm oranı %4.1’e düştü,

Risk Faktörü Olarak D Vitamini

 

D Vitamini yetersiz olan hastaların ölüm ihtimali 7.63 kat artıyorken D Vitamin değeri çok yetersiz olan hastaların ölüm ihtimali 10.12 kat artıyor.

 

P<0,001

 

Bu nedenle İngiltere Hükümeti vatandaşlarına bir günlük 10 mikrogram D Vitamini almalarını öneriyor. 

 

İskoç Hükümeti de vatandaşlarına günde en az 10 mikrogram D Vitamini almalarını söylüyor. Ayrıca İskoç Hükümeti vatandaşlarına günde 100 mikrogramdan fazla D Vitamini almamaları gerektiğinin bilgisini de veriyor.  İskoç Hükümeti vatandaşlarına günlük olarak 10-15 dakika güneşlenmeleri gerektiğine dair öneride de bulunuyor.

 

D Vitamin Eksiğimizi Gidermenin İki Temel Çözümü Vardır.

 

  • Güneşlenmek. Cildinizi güneşin ışınlarına maruz bırakın ve ihtiyacınız olan D Vitamininin deri-cilt hücrelerinizde üretilmesini bekleyin. 

Dikkat! Güneşe çıkarken dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Örneğin gün ortasında yani öğle vakitleri uzun süre güneşe çıkmak cilt kanseri riskine yol açmaktadır. Yani yapmanız gereken güneşin daha az dik geldiği erken saatlerde veya akşama doğru güneşlenmelisiniz, Ayrıca güneşlenme sürenizi 10-15 dakika ile sınırlamalısınız.

 

  • Takviye almak. D Vitaminini ihtiyacınızı ek takviyeler alarak da giderebilirsiniz. Kimi doktorlar ek şekilde D Vitamini alımının doğal olan kadar iyi olmadığını ancak yine de hiç olmamasından daha iyi olduğunu söylüyorlar. Her şeyin fazlası nasıl zararsa yüksek dozda D Vitamini almak da zararlıdır, unutmayın. D Vitamini ihtiyacınızı doktor tespit edip almanız gereken dozu belirlemelidir. Sonra eczanenizden alabilirsiniz.

Dikkat! Her insanın vücudu ve ihtiyaçları aynı değildir. Haliyle farklı boy ve kilodaki insanların da vitamin ihtiyacı farklı olacaktır. Kilosu daha fazla olan insanların D Vitamin ihtiyacı daha fazla olmaktadır. D Vitamini yağ hücrelerinde depolanmaktadır. Kilosu normalden fazla olan bireylerde normalde fazla yağ bulunması nedeniyle aldıkları D vitamini hücrelerde depolanmaktadır ve kandaki D vitamini düzeyi düşük kalmaktadır. Bu tür durumlarda doktorlar kişilerin mevcut vitamin düzeyi ve kilo durumuna göre doz büyüklüğünü belirleyip dengeyi korudukları için bir doktorla görüşmeden kendi başınıza hareket etmemelisiniz.


D vitamini nelerde bulunur? D vitamini içeren gıdalar hakkında bilgi almak isterseniz blog yazılarımızı okuyabilirsiniz (Oku) (Oku).

 

D vitamini eksikliği nedir? D vitamini eksikliğinin etkileri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz blog yazımızı okuyabilirsiniz (Oku).

 

Ayrıca bizler doktor değiliz ve size tıbbi tavsiyede bulunamayız. Sadece uzman doktorlardan aldığımız bilgileri sizlere bilgi olması amacıyla iletiyoruz. Bilimsel çalışmaların sonuçlarını paylaşıyoruz. Sizin için en doğru olan teşhis ve tedaviyi doktorunuz bilecek ve uygulayacaktır. Bizlerin de tek isteği artık corona aşısı bulunması yönünde umarız ki artık yapılan corona testi sonuçları hep temiz çıkar ve dünya bu durumdan kurtulabilir. Corona hakkında son durumları öğrenmek için yazılarımızı okumaya devam edin ve kendinize çok iyi bakın.

 

Covid19 belirtileri, koronavirüs belirtileri nelerdir? Merak ediyorsanız daha fazla bilgi için blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz (Oku).

 

Corona virüsü artık dünyayı kasıp kavuran bir virüs peki corona virüsü gripten ve diğer soğuk algınlığı gibi hastalıklardan farkı nedir? Merak ediyorsanız daha fazla bilgi için blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz (Oku).

 

 Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).

 


Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

Diyetisyen Misin?

Kategoriler