Chia Tohumu Kaç Kalori (Çiya )

Chia Tohumu Kaç Kalori (Çiya )

486 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Chia Tohumu (Çiya )" Lif, Thiamin (B1), Niacin (B3), Selenyum, Mangan, Demir, Bakır, Fosfor, Magnezyum, Kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

50 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

1.99
1.99
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%33 %54 %13
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Yağ'dan geliyor.

486 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Chia Tohumu kaç kaloridir, 100 gram Chia Tohumu içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.


Küçük boyutlarına rağmen, chia tohumları gezegendeki en besleyici yiyeceklerden biridir. Lif, protein, omega-3 yağ asitleri ve çeşitli mikro besinlerle doludurlar.

Chia tohumları, tohumlardaki hassas yağların korunmasına yardımcı olan antioksidanlar açısından yüksektir. Ayrıca sağlık için çeşitli faydaları vardır.

Chia tohumlarındaki karbonhidratların neredeyse tamamı lifler oluşur. Bu, ağırlıklarının 10-12 katı su emme yeteneği verir. Lifin sağlık üzerinde de birçok olumlu etkileri vardır.

Chia tohumları kaliteli protein bakımından yüksektir ve çoğu bitkiden daha fazla protein içerir. Protein, kilo verme dostu makro besin maddesidir ve iştahı büyük ölçüde azaltabilir.

Chia tohumları, her ikisi de kilo vermeye yardımcı olduğu bilinen protein ve lif bakımından yüksektir.

Chia tohumları kalsiyum, magnezyum, fosfor ve protein bakımından yüksektir. Bu besinlerin tümü kemik sağlığı için önemlidir.

Chia tohumlarının hazırlanması kolaydır ve genellikle yulaf lapası veya smoothie'lere eklenir.


  • 1 yemek kaşığı Chia Tohumu 48.60 kcal 10.00 Gram
  • 1 su bardağı Chia Tohumu 583.20 kcal 120.00 Gram
  • 1 tatlı kaşığı Chia Tohumu 16.52 kcal 3.40 Gram
  • *Alerjen: Chia Tohumu içerir.

Benzer Gıdalar

Diyetisyen Misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle