Ceviz Kaç Kalori

Ceviz Kaç Kalori

654 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Ceviz" Mangan, Bakır için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

26 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

1.82
1.82
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%8 %84 %9
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Yağ'dan geliyor.

654 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Ceviz kaç kaloridir? Ceviz kalori, 100 gram Ceviz içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir?


Cevizin Faydaları


Ceviz, aterosklerozu destekleyen “kötü” LDL kolesterolünden kaynaklanan hasarlar dahil olmak üzere vücudunuzdaki oksidatif hasara karşı savaşmaya yardımcı olabilecek mükemmel bir antioksidan kaynağıdır. Ceviz çok çeşitli alanlarda kullanılabilen bir kuru yemiştir. Cevizli sucuk, cevizli ekmek, cevizli kurabiye, cevizli kek, ceviz reçeli gibi birçok lezzeti bizlere sağlar.


Omega-3 İçin Süper Bitki Kaynağı


Ceviz, kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olabilecek omega-3 yağının bitki formunun iyi bir kaynağıdır.

Ceviz, diğer her kabuklu yemişten daha yüksek ölçüde omega-3 yağı içerir ve her 28 gram yani porsiyon başına 2.5 gram omega-3 yağı içerir.

Ceviz dahil olmak üzere bitkilerden elde edilen Omega-3 yağına alfa-linolenik asit (ALA) denir . Bu önemli bir yağdır, yani Omega-3 yağını diyetlerinizde ihmal etmemeniz gerekir.

Uzmanlara göre, ALA'nın yeterli alımı erkekler için 1.6 gram ve kadınlar için  1.1 gramdır. Tek bir ceviz porsiyonu bu ihtiyacınızı karşılar.

Gözlemsel çalışmalar, günde yediğiniz her bir ALA gramının kalp hastalığından ölme riskinizi %10 düşürdüğünü göstermiştir.

Müthiş bir ceviz ağacında ceviz görseli :)


Enflamasyonu Azaltabilir


Enflamasyon kalp hastalığı, tip 2 diyabet, Alzheimer hastalığı ve kanser de dahil olmak üzere birçok hastalığın köküdür ve oksidatif strese neden olabilir.

Cevizdeki polifenoller bu oksidatif stres ve iltihapla savaşmaya yardımcı olabilir. Ellagitanninler olarak adlandırılan bir polifenol alt grubun özellikle bu işte görevli olduğunu gösteren kanıtlar var.

Bağırsaklarınızdaki yararlı bakteriler ellagitanninleri enflamasyona karşı koruyan ürolitinler olarak adlandırılan bileşiklere dönüştürürler.

Cevizde ALA omega-3 yağ, magnezyum ve amino asit arjinin de inflamasyonu azaltabilir.


Bağırsak Sağlığını Geliştirmenize Destek Olur


Çalışmalar, bağırsak sağlığının bağırsakta bulunan yararlı bakteri ve mikroplar ile doğrudan ilişkili olduğunu göstermiştir. Sağlıklı bir bağırsak ve genel olarak iyi bir sağlığa sahip olma olasılığınızın daha yüksek olduğunu gösterir.

Sağlıksız bir bağırsak mikrobiyota kompozisyonu obezite, kalp hastalığı ve kanser riskini arttırabilir.

Ne yediğiniz, mikrobiyotalarınızın durumunu önemli ölçüde etkilemektedir. Ceviz yemek, mikrobiyotalarınızın ve bağırsağınızın sağlığını desteklemenin iyi bir yolu olabilir.

194 sağlıklı yetişkin sekiz hafta boyunca her gün 43 gram ceviz yediklerinde, ceviz yemeyen bir döneme kıyasla, yararlı, probiyotik bakterilerde bariz bir artış gözlenmiştir.

Buna bütirat üreten bakterilerin artışı dahildir, bu bakteriler bağırsak sağlığınızı arttırır cevizde bulunan yağlar tüm bu  faydaları ile vazgeçilmez olmaktadır.

Ceviz yemek sadece sizi değil, aynı zamanda bağırsaklarınızda yaşayan yararlı bakterileri de besler. Bu, bağırsaklarınızın sağlığını artırır ve hastalık riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Kalori oranı fazla olmasına rağmen, cevizdeki bütün kalorileri ememezsiniz. Ayrıca, iştahınızı ve açlığı kontrol etmenize bile yardımcı olabilirler.

Cevizlerdeki polifenoller meme, prostat ve kolorektal kanserler dahil olmak üzere belirli kanser riskini azaltabilir. Bununla birlikte, bunu doğrulamak için daha fazla insanın bilimsel çalışmalara katılması gereklidir.

Günlük 43 gram ceviz yemek, kalp hastalığı riskine katkıda bulunan zararlı kolesterol ve trigliserit düzeylerinin düşürülmesine yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Cevizi düzenli olarak almak, ideal olmayan yeme alışkanlıklarının sperm sağlığı üzerindeki potansiyel zararlı etkilerini önlemeye yardımcı olabilir.

Ceviz, marketlerde yaygın olarak bulunmakta ve sayısız yemekle çok iyi bir ikili olduğu için diyetinize eklemek kolaydır.


Daha fazla bilgi için Cevizin Sağlığınız İçin Kanıtlanmış 13 Faydası yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)

  • 1 su bardağı, kırık Ceviz 765.18 kcal 117.00 Gram
  • 1 adet ceviz içi Ceviz 32.70 kcal 5.00 Gram
  • 1 tatlı kaşığı Ceviz 32.70 kcal 5.00 Gram
  • *Alerjen: Ceviz içerir.

Benzer Gıdalar

Diyetisyen Misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle