Bulgur Pişmiş Kaç Kalori Bulgur Pişmiş gluten içerir.

Bulgur Pişmiş Kaç Kalori

83 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim
Glisemik Indeks (GI):
53 Düşük

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Bulgur Pişmiş" Lif, Mangan, Magnezyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

37 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

2.66
2.66
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Bulgur Pişmiş Glisemik Indeksi

Glisemik Indeks (GI):
53 Düşük
Glisemik Yük (GL):
10 Düşük

 • Glisemik indeks, gıdalara 0 ile 100 arasında verilen bir değerdir. Glisemik indeksin yüksek olması bu gıdanın kan şekerini hızlı yükselteceğini gösterir.
 • Çok tatlı ve şekerli yiyecekler yüksek Glisemik İndekslere sahip olsa da, patates veya beyaz ekmek gibi nişastalı yiyecekler baldan veya sofra şekerinden bile daha yüksek puan alır.
 • Vücudunuzun glisemik cevabı hem tüketilen karbohidratın türüne hem de miktarına bağlıdır. Bu durumu da Glisemik Yük iyi bir şekilde açıklar. Glisemik yükü hesaplamak için gıdada bulunan karbonhidrat miktarının glisemik indeks ile çarpıp 100'e bölün.

Glisemik Indeks (GI)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
56
69
100
Glisemik Yük (GL)
Düşük
Normal
Yüksek
   0
10
19
100

Kalori Dağılımı

%84 %2 %14
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

83 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Bulgur Pişmiş kaç kaloridir, pişmiş bulgur kalori, 1 su bardağı bulgur kaç kalori? 100 gr bulgur kaç kalori? 300 gram pişmiş bulgur kaç kalori? Pişmiş bulgur kaç kalori? Bulgur kaç kalori? Bulgur pilavı kalori. 100 gram Bulgur Pişmiş içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.


Kilo vermem durdu, hızlı kilo vermek istiyorum diyorsanız fakat girdiğiniz zayıflama kampları pek etkili olmuyorsa eğer, sağlıklı şekilde kilo vermek için online diyetisyenlerden size özel hazırlanan diyet listesini satın alabilirsiniz (Hadi Zayıfla!)


Bulgur (Pişmiş) Kaç Kalori | Besin Değeri | Diyet & Egzersiz | Diyetkolik


1 porsiyon bulgur pilavı kaç kaşık? 1 porsiyon bulgur pilavı 4 kaşıktır.

Domatesli bulgur pilavı tarifi, domatesli bulgur pilavı kalorisi için tıklayın.

Siyez bulgur pilavı tarifi, siyez bulgur pilavı kalorisi için tıklayın.

Siyez bulguru kaç kalori, siyez bulguru kalorisi için tıklayın.


Bulgur Pilavı Sağlıklı Mı? Bulgur Faydaları

 • Bulgurun birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle kan şekerini dengelediği için şeker hastalarının pirinç yerine tüketebilecekleri güzel bir alternatiftir. 
 • Kalp damar hastalığı riskini azaltır.
 • Sindirimi kolaylaştırır, özellikle hazımsızlık çekenlerin işini kolaylaştırır. Kabızlık yaşayanlara önerilir.
 • İçinde bulunan magnezyum, çinko, folik asit gibi mineraller sayesinde sinir, stres, yorgunluğa iyi gelir.
 • Kolon kanseri riskini azaltır, kansızlığa iyi gelir. 
Diyette Bulgur Pilavı Yenir mi? Bulgur Kilo Aldırır Mı?
 • Bulgur yüksek lif içeriği sayesinde tokluk hissini artırır. Ayrıca sindirim ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Diyette bulgur tüketimi, diyetin yol açtığı ağrı, yorgunluk ve odaklanma problemlerini giderir. Bu yüzden güvenle diyette bulgur pilavı tüketebilirsiniz.

Sağlıklı beslenmek ve zayıflamak yani ideal kilonuza ulaşmak için türlü diyetler, zayıflama kürleri deniyorsunuz. Ancak sonuçları etkili olmuyorsa eğer bu işi bir profesyonelden destek alarak çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).

Kepekli Bulgur Kaç Kalori | Besin Değeri | Diyet & Egzersiz | Diyetkolik

 • 1 su bardağı Bulgur Pişmiş 151.06 kcal 182.00 Gram
 • 1 yemek kaşığı Bulgur Pişmiş 6.97 kcal 8.40 Gram
 • *Alerjen: Bulgur Pişmiş içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle