Düşük Kalorili Doyurucu Yiyecekler

Düşük kalorili yemekler, düşük kalorili yiyecekler nelerdir? Az kalorili tok tutan yiyecekler nelerdir? Düşük kalorili atıştırmalıklar nelerdir?

Bu makalede, az kalorili doyurucu yiyecekler, tok tutan zayiflatan yiyecekler, az kalorili atıştırmalıklar, uzun süreli tok tutan yiyecekler, az kalorili tok tutan yemekler, tok tutan kilo aldırmayan gıdalar nelerdir? Sorularının cevapları için makalemizi okumaya devam edin.

Düşük Kalorili Doyurucu Yiyecekler, Az Kalorili Tok Tutan Yiyecekler 

Lif midede sindirilmeden bağırsaklarınıza geçer, burada çeşitli bağırsak bakterilerini besler ve birçok sağlık yararını beraberinde getirir. Bağırsak sağlığı çok önemlidir, bu nedenle yüksek lif içeren yiyeceklere her gün yemeklerinizde daha fazla yer verin.

Bazı lif tipleri ayrıca kilo kaybını, düşük kan şekeri seviyelerini ve kabızlığı engellemek gibi önemli görevleri üstlenir.

Tavsiye edilen günlük lif alım miktarı kadınlar için 25 gram ve erkekler için 38 gramdır .

Bununla birlikte, çoğu insan sadece bunun yarısını ya da günde 15–17 gram lif tüketmektedir.

Neyse ki, lif alımınızı arttırmak çok kolaydır. Özellikle sebze ve meyvelerin bazıları çok miktarda lif içerirler bunları aşağıdaki listede kolayca bulabilir ve diyetinize ekleyebilirsiniz.

 Az kalorili doyurucu yiyecekler diyet sırasında en çok tüketmeniz gereken yiyeceklerdir. Kalorisi düşük doyurucu yiyecekler tüketmeniz halinde hem günlük almanız gereken kalori miktarını aşmamış olursunuz hem de sürekli açlık hissiyle bir gün geçirmezsiniz. Tok tutan yiyecekler, tok tutan besinler diyetlerin kurtarıcısıdır.

Listeleri karıştırırken yorulmayın diye en sevilen ve en çok tüketilen diyet yemekleri diyebileceğimiz az kalorili yemeklerden biri vicdan çorbası diğer ise diyete döndüm çorbasıdır. Bu çorbaların tarifleri için blog yazılarımızı okuyabilirsiniz (vicdan çorbası) (diyete döndüm çorbası).

Lif miktarı ile doyma hissi arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Yüksek lif içeren yiyecekleri yüksek doyurucu yiyecek olarak tanımlayabilirsiniz. Açlık - Vücudunuzun en güçlü ve en yararlı uyaranlarından biri - ihtiyaçlarınız için yeterli kalori tüketmenize yardımcı olur. Ancak, kilo vermeye çalışırken de size karşı çalışır. Sadece daha az yiyerek kilo verebilirsiniz. Daha az yemek veya daha uzun süre açlık hissi yaşamamak için lif oranı yüksek doyurucu özeliği olan gıdaları tercih edin. Kilo vermenize katkıda bulunması için düşük kalorili doyurucu yiyecekleri aşağıda sizin için listeledik. Sayfalar arasında gezinerek beğendiğiniz yiyecekleri seçerek diyetinize ekleyebilirsiniz. Daha fazla detay için yiyeceğin adına tıklayarak içerdiği tüm besin maddelerini ve minerallerin listelendiği sayfaya gidebilirsiniz.

Kilo vermek ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için kendinize sağlıklı beslenme programı oluşturmak istiyorsanız sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için size özel hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)