Bir Bakışta Kripto Hareketi

Bir Bakışta Kripto Hareketi

Bu hafta, çoğu kripto para birimi, belirsizliğin eski piyasalardan ayrılmasıyla hafif bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı.

 

Küçük düşüşe rağmen, kripto para birimleri toparlandı ve keskin hareketler olmadan güçlü kaldı.

 

Bitcoin haftaya 23.000 $ seviyesinin üzerinde başladı ancak artan baskı, ABD merkez bankasının son faiz artırımı ve Çin ile Tayvan arasında devam eden gerilim nedeniyle 22.000 $'a düştü. Ancak, kriptonun haftalık kazançlarını kaybettiği 23.000 doları geri almayı başaranlar oldu.

 

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, hafta ortasında 1.500 dolar seviyesine düştü. Dört günlük bir konsolidasyonun ardından Cuma günü tekrar 1.700 dolar seviyesini kazandı. Haftalık bir zaman diliminde, ETH keskin bir hareket yapmak için yeterli güce sahip olmayabilir. Ancak, devam eden bir yükseliş, fiyatı yakında 1.785 ABD Doları seviyesindeki direncine götürebilir. Ethereum için olumlu duygu, Eylül Birleşmesi için beklentiler olarak genişliyor. Bu eğilim devam ederse, ETH'nin birkaç gün içinde 1.900 dolar seviyesine ulaşması bekleniyor. Ancak 1.680 doların üzerinde bir başarısızlık, yükseliş argümanını zayıflatacaktır.

 

İlginç bir şekilde, dünyanın en büyük kripto ekosistemi Binance, Binance Card ile ödeme araçları olarak XRP, Shiba Inu ve Avalanche'ı eklediğini duyurdu. Şu andan itibaren, yalnızca Avrupa Ekonomik Alanı'nda ikamet edenler ve bu ülkelerde sığınma hakkı verilen Ukraynalı mülteciler için geçerli olacak.

 

The Balance tarafından bu hafta yayınlanan bir ankete göre, Amerikalı yatırımcıların yaklaşık yüzde 39'u, gelişmekte olan finansal durum daha belirsiz hale geldikçe yatırım yapmak ve servetlerini korumak için yeni yollar ararken daha da fazla kripto satın alıyor.

 

Coinbase, geleneksel yatırımcıların kripto para birimlerine nasıl dahil olduklarının en son göstergesinde, varlık yöneticisinin müşterilerine dijital varlık piyasalarına daha kolay erişim sağlamak için BlackRock ile bir ortaklık duyurdu.

 

Block Inc, 1.47 milyar dolarlık ikinci çeyrek karı bildirdi, ancak bunun yalnızca 41 milyon doları BTC ticaret hizmetlerinden geldi. Şirket bunu piyasa oynaklığına ve müşteri talebinin eksikliğine bağladı. Eski Twitter CEO'su Jack Dorsey tarafından yönetilen dijital ödeme şirketi, durgun tüketici talebine ve düşen bitcoin fiyatlarına rağmen ikinci çeyrekte yıllık (YoY) kârını yüzde 29 artarak 1,47 milyar dolara çıkardı.

 

Fiyat hareketine gelince, piyasa değerine göre en iyi 100 kripto arasında, geçen haftanın en iyi ve en kötü performans gösteren kriptoları (Veriler, saat 11.45, 7 Ağustos 2022 itibariyle Coinmarketcap'tan alınmıştır.)

 

 

Hafta boyunca en yüksek 5 kripto kazancı:

 

  1. Decred (DCR): %46 artış
  2. Flow (FLOW): %36 artış
  3. Trust Wallet Token (TWT): %20 artış
  4. Optimism (OP): %17 artış
  5. Quant (QNT): %17 artış

 

Hafta boyunca en yüksek 5 kripto kaybı:

 

  1. Bitcoin Gold (BTG): %16 düşüş
  2. Solana (SOL): %9 düşüş
  3. Helium (HNT): %9 düşüş
  4. Convex Finance (CVX): %8 düşüş
  5. The Graph  (GRT): %7 düşüş
Yorumlar (0)
Henüz yorum yok
Görüşünüzü Paylaşın