Ayva Kaç Kalori

Ayva Kaç Kalori

57 kcal 100 gram(g)
Miktar Birim

Besinin Sağlık Puanı

Zayıflamak İçin:
Dengeli Beslenmek İçin:
Kilo Almak İçin:

İyi: "Ayva" Lif, Vitamin C, Bakır, Potasyum için iyi bir besin kaynağıdır.

Besin Denge Skoru

33 Denge Skoru

Besin Denge Skoru için kullanılan besin yoğunlukları, gıdaların 1000 kalorili kısmında bulunan Günlük Değerlerinin yüzdelerinden elde edilir.

Daha yüksek Besin Denge Skoru için çabalamak iyi bir fikirdir, ancak bu sayıya takıntılı olmayın. Unutmayın ki bu puan gıdadaki 1.000 kaloride bulunan besin maddelerine dayanmaktadır. Tek bir günde, muhtemelen bu miktarın iki katını tüketmeniz olasıdır, bu yüzden diyetiniz için toplam Besin Denge Skoru 100'ün altında olsa bile tam olarak beslenmeniz mümkündür.

Tokluk Faktörü

3.10
3.10
0 5

Tokluk Faktörü hemen hemen her tür diyet veya gıda listesi ile birlikte kullanılabilir. Daha yüksek Tokluk Faktörü olan yiyecekleri seçerek, daha az kalori tüketme şansınızı artırırken, aynı zamanda açlığınızı en aza indirirsiniz. Tokluk Faktörü gıdanın 100 gramında bulunan kalori, protein, lif ve yağ miktarları üzerinden yapılan hesaplama ile oluşur ve 0 ile 5 arasında bir değer alır. Daha Fazla...

Kalori Dağılımı

%96 %1 %3
Karbonhidrat Yağ Protein

(*) Bu gıdadaki kalorinin büyük bir kısmı Karbonhidrat'dan geliyor.

57 Kaloriyi Nasıl Yakarım?

Ayva kaç kaloridir, 100 gram Ayva içerdiği enerji ve besin değerleri nelerdir.

Ayva Faydaları


Ayvalar eşsiz bir lezzete ve çeşitli potansiyel faydalara sahip eski bir meyvedir. Sindirim bozuklukları, alerjiler ve yüksek kan şekeri tedavisine yardımcı olabilirler.


Ayva Besin Değeri

 

Ayvalar lif ve birkaç temel vitamin ve mineral içerir, bu da onları hemen hemen her diyete besleyici bir katkı yapar.


Ayvalar kalorisi düşüktür ve çeşitli temel vitamin ve minerallere sahiptir ve onları besleyici bir meyve yapar.


Güçlü Antioksidanlar İçerir


Ayvalar, hücrelerinizi serbest radikal hasarından korurken metabolik stresi ve iltihabı azaltabilen zengin bir antioksidan kaynağı sunar.


Gebeliğe Bağlı Bulantıyı Yönetmeye Yardımcı Olabilir


Son zamanlarda yapılan bir araştırma, ayva şurubunun hamileliğe bağlı bulantı ve kusmayı azaltmada B6 vitamininden önemli ölçüde daha etkili olduğunu buldu. Yine de daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır.


Sindirim Sorunlarını Giderebilir


İnsan araştırması gerekli olsa da, bir hayvan çalışması ayvaların IBD ile ilişkili bağırsak hasarına karşı koruyabileceğini düşündürmektedir.


Mide Ülserlerini Tedavi Edebilir


Test tüpü ve hayvan araştırması ayvaların mide ülserlerine karşı koruma sağlayabileceğini, ancak insan çalışmalarına ihtiyaç olduğunu göstermektedir.


Reflü Semptomlarını Azaltabilir


Bazı araştırmalar ayva şurubunun asit reflü semptomlarını yönetmek için kullanılan geleneksel ilaçlar kadar etkili olduğunu göstermektedir.


Bazı Alerjik Reaksiyonlara Karşı Koruma Sağlayabilir


Ayvadaki bileşikler, iltihaplı cilt, burun akıntısı ve astım gibi yaygın, hafif alerjik reaksiyonlarla savaşabilir. Bununla birlikte, daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır.


Bağışıklık Fonksiyonunu Destekleyebilir


Ayvalar, sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekleyen iki besin olan C vitamini ve lif içerir. Ayrıca antibakteriyel özelliklere de sahip olabilirler.


Ayva faydaları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz ‘Ayvanın Faydaları Ve Tüketim Önerileri’ konu başlıklı blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz (Oku)Ayvalar tek başına tüketilebileceği gibi daha fazla olarak pişmiş olarak tüketilmektedir. Pişmiş ayvaları yulaf ezmesi, yoğurt veya kavrulmuş etlerde kullanabilirsiniz. Ayva tatlısı, ayva reçeli de sık sık tüketilen tatlılar arasında yer almaktadır. (Ayva reçeli kalori, ayva tatlısı kalori)


Bütün bunların yanı sıra kilo vermek ve sağlıklı bir bedene kavuşmak için kendinize sağlıklı beslenme programı oluşturmak isteyebilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye adım atmak için online diyetisyenler tarafından sizin için hazırlanmış online diyet imkanlarından faydalanabilirsiniz. Şimdi zayıflamaya başlamak için size özel hazırlanmış uygun online diyet ücreti ile online diyet satın alabilirsiniz. (Tıkla ve Zayıflamaya Başla!)


  • 1 adet küçük Ayva 109.44 kcal 192.00 Gram
  • 1 adet orta boy Ayva 142.50 kcal 250.00 Gram
  • 1 adet büyük Ayva 190.95 kcal 335.00 Gram
  • *Alerjen: Ayva içerir.

Benzer Gıdalar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Harcanan Kalori Hesaplama

Sitene Ekle