Astım Tedavisi için En İyi 7 Çay

Astım Tedavisi için En İyi 7 Çay
Bazı bitki çayları astım semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.
Bu sayfadaki linklere tıklayıp gezinirseniz biz de bir şeyler kazanabiliriz. Destekleriniz için Teşekkür ederiz. 

Astım, nefes darlığı, hırıltı, öksürük ve göğüste sıkışma (1).

 

Astım için birçok geleneksel tedavi olmasına rağmen, bazı bitki çayları semptomları hafifletebilir.

 

Astım Tedavisi İçin Bitkisel Çözüm, Astım Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler, Astım Tedavisi İçin Doğal Yöntemler.

 

İşte astımı rahatlatabilecek 7 çay.

 

1. Zencefil Çayı

 

Zencefil çayı faydaları, zencefil çayı zayıflatır mı?Öğrenmek için tıklayın.

 

Zencefil çayı, zencefil bitkisinin ( Zingiber officinale ) köklerinin kaynatılmasıyla yapılır .

 

Bu güçlü baharat, besinler ve biyoaktif bileşiklerle yüklüdür. Azalan iltihaplanma, bulantı rahatlaması ve düşük kan şekeri seviyeleri gibi faydalarla ilişkilidir (2, 3, 4).

 

Ayrıca araştırmalar, zencefilin astım semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabileceğini öne sürüyor .

 

İnsan hücrelerinin kullanıldığı test tüpü çalışmaları, gingeroller ve shogaoller gibi zencefil bileşiklerinin, hava yolu inflamasyonunu azaltarak astım semptomlarını hafifletebileceğini göstermektedir (5, 6, 7, 8).

 

2 aylık bir çalışmada, astımı olan 92 kişi günde 450 mg zencefil özü veya bir plasebo aldı. Özellikle, zencefil grubundakilerin% 20'si hırıltılı solunum rahatsızlığı yaşadı ve% 52'si göğüste sıkışma rahatlaması yaşadı ( 9 ).

 

Alternatif olarak evde zencefil çayı yapabilirsiniz. Küçük bir parça soyulmuş zencefili rendeleyin, 1 bardak (240 mL) kaynar suda istediğiniz güce bağlı olarak 10-20 dakika bekletin, sonra zencefili süzün.

 

Zencefil çayını olduğu gibi veya bir tutam limon, bal veya tarçınla içebilirsiniz.

 

Özet: Zencefil, astım semptomlarından geçici olarak kurtulma sağlayan bileşikler olan gingerol ve shogaols içerir.

Sağlık için bizden bir tavsiye: Zencefil çayınızı kendiniz yapın -  SüPERiLERi

 

 

2. Yeşil Çay

 

Yeşil çayın faydaları, yeşil çay zayıflatır mı? Daha fazla yeşil çay hakkında bilgi almak istiyorsanız tıklayın.

 

Yeşil çay, Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilen popüler bir içecektir .

 

Kilo kaybına bağlı besinler, bitki bileşikleri ve antioksidanların yanı sıra daha düşük tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve belirli kanserler (10, 11, 12, 13).

 

Ayrıca araştırmalar, yeşil çayın astım semptomlarını hafifletebileceğini öne sürüyor.

 

Yeni başlayanlar için, hayvan çalışmaları, yeşil çay antioksidanlarının, astımın ortak bir özelliği olan akciğerlerdeki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.14, 15).

 

Ek olarak, 1000'den fazla kişiyle yapılan bir araştırma, en az iki adet 240 ml yeşil çay içenlerin, hiç içmeyenlere göre önemli ölçüde daha iyi akciğer fonksiyonuna sahip olduğunu buldu (16).

 

Son olarak, yeşil çay , solunum yollarınızı 4 saate kadar rahatlatmanıza ve astım semptomlarından geçici olarak kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir kafein kaynağıdır (17).

 

Özet:Yeşil çay, astıma bağlı iltihabı azaltmaya yardımcı olabilecek antioksidanlarla doludur. Aynı zamanda solunum yollarınızı geçici olarak rahatlatabilen bir kafein kaynağıdır.

Yeşil çayın faydaları nelerdir?

 

3. Siyah Çay

 

Su dışında siyah çay, dünyada en çok tüketilen içeceklerden biridir. İşte çayın kalorisi. Öğrenmek için tıklayın.

 

Yeşil çay gibi siyah çay da Camellia sinensis bitkisinden gelir. Bununla birlikte, yaprakların koyu kahverengiye dönmesine ve tadı yoğunlaştırmasına neden olan oksidasyon için havaya maruz kalır. İngiliz kahvaltısı veya Earl Grey gibi çaylar yapmak için genellikle diğer malzemelerle harmanlanır.

 

Yeşil çaya benzer şekilde, siyah çayda kafein bulunur, bu da solunum yollarınızı rahatlatmaya ve akciğer fonksiyonunu makul ölçüde iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bu, astım semptomlarından geçici bir rahatlama sağlayabilir.

 

Diğer potansiyel faydaları arasında daha düşük kalp hastalığı riski ve tip 2 diyabet (18, 19).

 

Özet: Siyah çay, akciğer fonksiyonunu ılımlı bir şekilde iyileştirebilen ve astım semptomlarından geçici rahatlama sağlayan bir uyarıcı olan kafein sağlar.

Siyah çayın faydaları, siyah çayın kalorisini öğrenmek için tıklayın.

 

Çayın Faydaları. İdeal Çay Nasıl Demlenir?

 

4. Okaliptüs Çayı

 

Okaliptüs yaprağı faydaları nedir?

 

Okaliptüs çayı, güçlü antioksidanlar ve okaliptol gibi bitki bileşikleri ile dolu okaliptüs ağacının yapraklarından yapılır.

 

Özellikle, okaliptol astım semptomlarının tedavisine yardımcı olabilir.

 

Araştırmalar, bu bileşiğin iltihabı azaltabileceğini, mukus üretimini azaltabileceğini ve akciğerlerinizdeki geçiş yolları olan bronşiyollerinizi genişletebileceğini göstermektedir.20, 21).

 

12 haftalık bir çalışmada, bronşiyal astımı olan 32 kişiye günde 600 mg okaliptol veya plasebo verildi. Okaliptol alanlar astım semptomlarını yönetmek için% 36 daha az ilaca ihtiyaç duyan kontrol grubundakilere kıyasla% 7 daha az ihtiyaç duyanlara (22).

 

Alternatif olarak, kurutulmuş okaliptüs yaprakları kullanarak evde kendi yemeğinizi yapabilirsiniz . Kurutulmuş yaprakları 10 dakikaya kadar 1 bardak (240 mL) kaynar suda bekletin ve içmeden önce yaprakları çıkarmak için bir süzgeç veya tülbent kullanın.

 

Özet: Okaliptüs çayı, belirli astım semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilecek bir bileşik olan okaliptol içerir.

Soğuk Havalarda Okaliptüs Çayı İçin (Görüntüler ile) | Kuru cilt, Bitki,  Sağlıklı yaşam

 

5. Meyan Kökü Çayı

 

Meyan kökü faydaları ve zararları için tıklayın.

 

Meyan kökü çayı, meyan kökü bitkisinin ( Glycyrrhiza glabra ) kökünden yapılır ve belirgin şekilde tatlı ama biraz acı bir tada sahiptir.

 

Geleneksel tıpta meyan kökü , astım dahil çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için uzun süredir kullanılmaktadır.

 

Hayvan çalışmaları, meyan kökü bileşiği glisirizin özütünün, özellikle salbutamol (albuterol) gibi geleneksel astım tedavileriyle kombine edildiğinde astım semptomlarını hafiflettiğini belirtmektedir (23, 24, 25).

 

İnsan araştırmaları benzer sonuçlar gösterse de, daha uzun vadeli araştırmalara ihtiyaç vardır (26).

 

Büyük miktarlarda meyan kökü, tehlikeli yan etkilere neden olabilir. Çay alımınızı günde 1 fincan (240 mL) ile sınırlamak ve herhangi bir tıbbi durumunuz varsa sağlık uzmanınızla konuşmak en iyisidir.

 

Özet: Meyan kökü çayı, özü astım semptomlarını hafifletebilen meyan kökünden yapılır - özellikle geleneksel tedavilerle birleştirildiğinde.

Meyan Kökünün Mucizevi Faydaları | SHREDDED BROTHERS

 

6. Mullein (Sığırkuyruğu Otu) Çayı

 

Mullein otu faydaları.

 

Mullein çayı , Avrupa, Asya ve Afrika'ya özgü yaygın sığırkuyruğunun ( Verbasscum thapus ) yapraklarından yapılan zengin ve aromatik bir infüzyondur .

 

Geleneksel tıpta binlerce yıldır bronşit, mukus birikmesi (nezle) ve astım gibi solunum rahatsızlıkları için bir çare olarak kullanılmaktadır.

 

Hayvan ve insan çalışmaları, mulleinin, solunum yolunuzdaki kasları gevşetmeye yardımcı olan iltihabı azaltarak öksürük, hırıltılı solunum ve nefes darlığı gibi astım semptomlarının tedavisine yardımcı olabileceğini göstermektedir. Yine de daha fazla araştırmaya ihtiyaç var (27).

 

Mullein çayı, önceden paketlenmiş çay poşetlerinde ve / veya kurutulmuş yaprak formunda mevcuttur.

 

Kurutulmuş yapraklarla mullein çayı yapmak istiyorsanız, az miktarda 1 bardak (240 mL) kaynar suya ekleyin ve 15-30 dakika demleyin. Boğazın tahriş olmasını önlemek için yaprakları çıkarmak için süzgeç veya tülbent kullanın.

 

Özet: Mullein, solunum yolunuzdaki kasları gevşeterek astım semptomlarını hafifletebilir. Daha fazla insan çalışmasına ihtiyaç olduğunu unutmayın.

 

7. Kolay Nefes Al  (Breath Easy) Çayı

 

Breathe Easy çay, solunum sağlığını iyileştirmeyi amaçlayan özel bir bitkisel formüldür. Traditional Medicinals şirketi tarafından üretilmiştir.

 

Aşağıdakiler dahil çeşitli Batı ve geleneksel Çin otlarını içerir:

 

  • rezene meyvesi
  • meyan kökü
  • Okaliptüs yaprakları
  • Bi Yan Pian (11 Çin otunun karışımı)
  • Nane yaprağı ve zencefil rizomunun tescilli bir karışımı

 

Hiçbir çalışma bu özel çayı incelememiş olsa da, astım semptomlarını hafifletebilecek çeşitli bileşenler içerir.

 

Özet: Breathe Easy, rezene, okaliptüs, zencefil ve astım tedavisiyle bağlantılı diğer bileşenleri birleştiren bir çay karışımıdır.

Sağlıklı beslenmek, zayıflamak için türlü diyetler ve zayıflama kürleri deniyor fakat sonuçlarından memnun olamıyorsanız eğer bu işi profesyonelce çözmenin zamanı gelmiş olabilir. Zayıflamak için online diyetisyenlerin size özel hazırlamış olduğu online diyet listelerini satın almak isteyebilirsiniz. Online diyet için tıklayın (Hadi Zayıfla!).

 

Uzun Lafın Kısası

 

Bazı bitki çayları astım semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

 

Araştırmalar, zencefil çayı, yeşil çay, siyah çay, okaliptüs çayı, rezene çayı ve meyan kökü çayının diğer faydalarının yanı sıra iltihabı azaltabileceğini , solunum kaslarınızı gevşetebileceğini ve nefesinizi artırabileceğini göstermektedir.

 

Bu çayların mevcut astım ilaçlarınızla birlikte kullanılması gerektiğini ve bunların yerine geçecek şekilde görülmemesi gerektiğini unutmayın.


Görüşünüzü Paylaşın
Ziyaretçi Görüşleri

Bu yazı hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Soru ve görüşleriniz bizim için değerledir. Sorun ve görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Benzer Yazılar

İdeal kilona ulaşmak ister misin?

Kategoriler