e.. 27.3.2019

Yoğurt Kürü

Yoğurt, yarim limon ve pul biberli kür işe yariyor mu? Yarıyorsa illa yatmadan yarim saat önce mi yenmeli? Teşekkürler.....

Merhabalar,
Yoğurt; kalsiyum ve protein içeriği sayesinde yağ yakımını teşvik ediyor, tokluk hissi veriyor ve kan şekerini dengeliyor, limon; içerdiği birçok vitamin ve mineraller ile vücuttaki toksinleri atmayı sağlıyor, pul biber ise acı özelliği sayesinde mide ve bağırsakları aktif bir hale getirerek metabolizmayı hızlandırıyor. Yani bahsettiğiniz üç besin de zayıflamada etkilidir. Bu kür tek başına olmasa da gün içinde uyguladığınız sağlıklı bir diyet programına eşlik ettiği zaman zayıflama etkisini arttırmaktadır.
Gece ara öğünü olarak uyumadan yarım saat değil en az 3 saat önce tüketmeniz gerekmektedir.

E... Ö....... 16.3.2019

Kahvaltı sevmiyorum

Kahvaltı yapmaktan hoşlanmıyorum. Yumurta peynir zeytin vs. Sabah 8 de okula gidiyorum. Kahvaltı yerine alternatif ne yenilebilir?

Merhabalar,
Öncelikle uyurken bile çalışmaya devam eden vücudumuz gün içinde aldığımız tüm enerjiyi sabah uyandığımızda tüketmiş olacağı için güne kahvaltısız başlamak bir seçenek olamaz.
Günün en önemli öğünü olan kahvaltıda anne sütünden sonra en kaliteli protein kaynağı olan yumurta tüketimi en iyisi olacaktır.
Süt/yoğurt, yulaf, meyve ve ceviz karışımı alternatif olarak kullanılabilse de özellikle okul çağında olduğunuz için daha verimli bir gün geçirmeniz adına en az üç gün yumurtaya yer vermenizi tavsiye ederim :)