57 kiloya düşmek istiyorum

merhaba, 168 boyunda 62 kiloyum ve yaşım 29. günde 30 dk kadar kardiyo yapıyorum 57 kiloya düşmek istiyorum. yaklaşık 3 haftadır haftanın bir iki günü sağlayamasamda düşük karbonhidrat diyeti yapıyorum. bel ve kalçam 3 cm inceldi ancak kilomda bir değişiklik yok bu normal mi? tartıda bir bozukluk mu var diye düşünüyorum başka yerde tartılmayada cesaret edemiyorum.

Merhabalar;
Vücudunuzdaki bölgesel incelmeler yaptığınız spora bağlı olabilir. Ama belki tartıda bunlar kasa dönüştüğünden kilo olarak değişiklik görmeyebilirsiniz. Önerim ayrıntılı ölçüm yapan cihazlarda tartılıp yağ, su, kas değişimlerinizi görmeniz. Böylece spor programınıza uyumlu bir diyet de düzenlenebilir.
Kilo vermek için düşük karbonhidratlı diyetlerin etkinliğinin bilimsel bir dayanağı yok. Bu diyetler düşük karbonhidrat aksine yüksek protein içerir ve bunlar da su tutarak kilo vermişsiniz gibi gösterebilir. Ama aslında verdiğiniz sadece su olabilir. Ayrıca uzun vadede geri almanıza neden olabilir. Önerim size uygun sağlıklı ve dengeli, spor programınızı da destekleyebilecek bir program hazırlanması.
Sağlıklı günler dilerim...